Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire lehetek alergiás?

Mire lehetek alergiás?

Figyelt kérdés
Rettenetesen viszket mindenem, szó szerint mindenem, a viszketés megvakarás után sem múlik, és a bőröm úgy felduzzad a megvakart helyen mintha csalán csípett volna meg. Ez a viszketés körülbelül 1 hónapja van. 21 Éves vagyok és eddig sohasem tapasztaltam semmi ilyesmit ugyanúgy megeszek mindenféle ételt mint eddig. Allergiatesztre már jelentkeztem de csak fél évvel későbbre tudtak időpontot adni. A dohányfüstre gyanakszom, ha a haverokkal beülünk valahová ahol ki vagyok téve a dohányfüstnek pl kocsma és miután hazajövök körülbelül 1-2 órán belül jelentkezik a viszketés, majd körülbelül fél óra múlva elmúlik. a csaláncsípés szerű kiütések is elmúlnak 10-20 percen belül. Igyekeztem minél pontosabban leírni a tüneteket, mert tudom, hogy így nem lehet megmondani, de ha valakinek van valami hasonló tapasztalata az kérem írja le mert már egy hónapja napi rendszerességgel jelentkezik.
2012. febr. 9. 18:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Ui: Úgy képzeljétek el mintha ostorral megcsapkodtak volna, húzok egy csíkot a körmömmel és ott bedagad
2012. febr. 9. 18:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Csalánkiütésed lehet. Valószínű valami étel allergia okozza. Olyat nem hallottam, hogy a dohány füstre allergiás lenne valaki. Viszont vegyszerektől lehet.
2012. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, egyébként ételre eddig kiskorom óta sosem voltam érzékeny mosószerre meg pl van néhány amitől viszketek de az teljesen más jellegű viszketés nálam meg ha elő jönne mosószer érzékenység akkor általában vissza állunk a bevált mosószerekre
2012. febr. 11. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!