Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudom lenyelni a...

Miért nem tudom lenyelni a nagyobb gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a méretesebb gyógyszereket nem tudom lenyelni, csak a kisebbeket. Most egy étrend kiegészítőt (Acai 1000 mg) szedek, ami lány kapszula. Ezt sem bírom lenyelni :/ Szerintetek nem baj ha a tartalmát nyelem csak le, ami benne van folyadék? Vagy az árt és inkább próbálkozzak meg egyben lenyelni?
2012. febr. 11. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A leggyakoribb oka pszichés vagy nem elég folyadékkel veszik be. Persze vannak olyan betegségek, mint nyelőcső szűkület, de annyi ember nem szenvedhet benne mint ahányan nem bírnak beszedni nagyobb gyógyszereket...

Lágy kapszulát nem szedünk szét, ahogy gyomornedv ellenálló tablettát sem, a nyújtott, retard, késleltetett leadású gyógyszereket félbe lehet törni, de akkor elvsztik ezen képességüket.

2012. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2012. febr. 11. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy pszichés eredetű a félelmed. Én is hasonló helyzetben vagyok egészen gyerekkorom óta. De le lehet küzdeni ezt az alaptalan félelmet, igaz, nekem is nehezen megy. Az évek során már eljutottam arra a szintre, hogy a kapszulákat le tudom nyelni, de más nagyobb gyógyszert mindig összerágom. De már az is csoda, hogy idáig eljutottam. Arra gondoltam, hogy mért ne menne le, hiszen akkor nem gyártanának ilyent, minden más ember is le tudja nyelni, akkor én mért ne? Persze sok próbálkozás kellett, hogy gátlások nélkül lemenjen. A kapszulák, főleg a lágy kapszulák sokkal könnyebben lecsúsznak, mint más gyógyszer.
2012. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem jó,mert a felszívódás miatt van pont benne.Nekem is volt régen ilyen bajom,mindig össze kellett törni.De már nem félek.

Én sokszor ivó joghurttal vagy mézzel(ha van itthon) veszem be a nagyobb gyógyereket,úgy meg se érzem,gondolom mert szilárdabb,mint sima vízzel.

2012. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!