Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan legye pihentebb?

Hogyan legye pihentebb?

Figyelt kérdés
Na szóval 16 éves vagyok, szuleim elvárják a kituno bizonyítányt. Félévkor 7 5os mellett volt 5 4esem, és a szuleim nem voltak megelégedve. Hetente 2x járok angolra (utazás, stb elviszi az egész napomat) és ezért sokszor késo este/éjjel tanulok. 3x gyúrok, de eddig teniszeztem is, de feldtam mert nem volt idom. hétvégeken szinte agész szombatot átalszom, pedig péntekenként nem járok sehova bulizni. Szinte mindig fáradt vagyok, ha ezt megemlítem anyámnak (aki orvos) mindjárt borul. Hogyan oldhatnám meg, hogy évvégén meglegyen a tiszta 5os bizonyítvíny, maradjon az angol, meg a német (arra is járok kulon), legyen idom aludni, legyek pihent, és ha lehet kezdhessek egy komolyabb csapatsportot?
2012. febr. 12. 13:41
 1/4 bánomisén ***** válasza:

Nem kívánnak a szüleid tőled túl sokat? A kamaszoknak kell a pihenés, az alvás, ugyanolyan fáradékonyak, aluszékonyak, mint a csecsemők, ezt az orvos anyukádnak tudnia kellene.

Fogalmam sincs, hogyan csinálj a napi 24 órából 48-at, mert a gondodra ez lenne a megoldás. Talán a háromszori gyúrást csökkentsd le kettőre vagy egyre és helyette aludj. Más ötletem nincs.

2012. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha mondm, hogy mennyire fáradt vagyok, akkor általában azt mondja, hogy nem szeretlek így látni. A huszonéves testvéremmel ezért ameddig lehet a betegségeinket is titkoljuk (nátha, torokfájás). A sportból nem engedek, utolso 2 héten is csak egyszer gyúrtam, és nem sokat segített, olyan voltm mint a mosottszar.
2012. febr. 12. 13:54
 3/4 bánomisén ***** válasza:

Tanulj meg gyorsolvasni, az a tanulási készséget is növeli, meg jelentősen lerövidíti az időt. Biztos beletelik pár hétbe, amíg elsajátítod, de utána profitálhatsz belőle. Tényleg nem tudok már mit kitalálni neked. Anyukádon meg csodálkozom, az én anyám is orvos, de nem voltak kamaszkoromban ilyen lehetetlen elvárásai és nem szidott meg, ha álmos voltam.


Hoztam két linket neked, válogass:


[link]


[link]

2012. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a hasznos válaszokat.
2012. febr. 12. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!