Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz vagy betegség?

Stressz vagy betegség?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé feszült vagyok, és elég szerul érzem magam fizikailag is.

Főleg esténként elég legyengültnek érzem magam, semmit sem bírok csinálni, és reggelente előgordul, hogy elkezdek öklendezni, de annyira, hogy összerogyok, és néha, elég ritkán, kis mennyiségű átlászó váladék is feljön, kicsit keserű íze van.

Napközben is előfordul hasonló, de olyankor csak köhögés emmlé enyhébb öklendezés.

Lehet, hogy a stressz miatt van? vagy valami komolyabb is lehet ?:S


2009. jún. 5. 22:15
 1/5 A kérdező kommentje:

most látom, hogy elég ügye-fogyottan fogalmaztam, bocs érte.

ami még fura hogy a stressz egy 1 éve történt dologból fakad, és csak mostanában kezdtem érezni.

az is hozzá járulhatott, hogy sokat változtam azóta, akkoriban kevésbé érdeke minden.

Gondolam rá, hogy el kéne mennem egy pszichologushoz, de nem sok időm lenne rá, viszont mással nem nagyon tudom megbeszélni az ilyen jellegű gondjaimat :S.

2009. jún. 5. 22:34
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Most írtam a szakdolgozatomat stressz témakörében. Úgyhogy szerintem jó esélyed van arra, hogy valóban a stressz okozza. (Most jutottál a Selye által kimerülésnek nevezett fázisba.) Ez ellen mindenképpen tenned kell, mert csak rosszabb lesz.
2009. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lehet a stressztől.

Viszont a stressz is kiválthat betegségeket. El kellene menned a háziorvoshoz, az csak egy alkalom arra csak van időd. Végez egy kivizsgálást és legalább tudod, hogy nincs komolyabb bajod. Esetleg ír nyugtatót és akkor a pszichológust is megúszod. Bár lehet szükséged lenne rá.

2009. jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Igen, én is ezt akartam mondani lényegében, mint a második. A stressz betegségekhez vezet, olyan változásokat okoz a szervezetben, amelyeknek konkrét megbetegedések lehetnek a következményei.
2009. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet fizikai betegség, stressz vagy mindkettő. Orvos tudja tisztázni a kikérdezésed és vizsgálatok után.
2009. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!