Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyiben súlyos ha szorongásc...

Mennyiben súlyos ha szorongáscsökkentő célból heti pár alkalommal hánytatom magam? 17/f

Figyelt kérdés
Elég súlyosan szorongok és nagyon feszült vagyok. gyakran szedek rivotrilt és xanaxot is amikor már nem nagyon kikészülök. De 2 éve rákaptam arra hogy eszek kaját (pár hot dogot vagy pizzát) hogy aztán hánytassam magam. Utánna sokkal nyugodtabb vagyok és valahogy jobban is érzem magam. Más is van ezzel?? Nagyon káros? Változó a hánytatás gyakorisága de kb heti 3 alkalom. Van amikor 1 nap többször...
2012. febr. 27. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez bulimia. Igen, nagyon káros, bele is ehet halni.

A gyomorsav tönkreteszi a nyelőcsöved, a fogaid. A nyelőcsöved kifekélyesedik, akár meg is repedhet.

A hányás miatt elektrolitokat vesztesz, ami miatt szívritmuszavarok alakulhatnak ki, ebbe szintén bele lehet halni.

Fordulj orvoshoz.

2012. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon súlyos. El akarod veszíteni a fogaidat is, vagy maradandó sérüléseket akarsz a nyelőcsövedben?
2012. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Súlyos hát... És végül halálos. Nem az a könnyed fajta halál.. Szenvedni fogsz, fájdalmaid lesznek, mikor kiderülhogy hánytatod magad azemberek nem sajnálkozva hanem undorodva fognak rádnézni,mintha valami szörnyűt tettélvolna velük. Az orvos lekezelő lesz, rádhívják apszichiátert.. Esetleg meg műtenek, ha mondjuk kilyukad a gyomorfalad. Lépten nyomon eltörhet majd egy-két csontod, hiszen a szervezetedből elöbb utobb kiépülnekk majd fontosabbnál fontosabb ásványi anyagok amik utána nem vagy sokkalta kisebb számban épülnek vissza. Szívritmus zavarod lehet, és egyéb szívproblémáid.. Ugye a nyelőcsöved tönkre megy, a hangod is. Állandóan fájni fog a torkod, égni, kaparni, borzasztóan.. Fájni fognak a fogaid, majd kihullanak, akárcsak a hajad. (tincsekben) Esetleg kiszáradhatsz... A körmeid folyton be fognak szakadni.. és még biztos sokmindent lehetne mesélni erről... Úgy belegondolva, szeretnéd? Tudod sok ember a reménytelenség vagy a súlyos következmények, és az emberek szánakozó pillantási miatt önygilkosok lesznek. Mert nem bírják elviselni, a megalázkodást, atest-lelki fájdalmat, vag a bulímiából való reménytelen menekülésivágyat..

Najó ez nem mid következik be és hosszú idő alatt, de bekövetkezhet. Elrettentésnek írtam remélemmegjön az eszed időben...Mint ahogy az enyém.

2012. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!