Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lány létemre 43-as lábam van....

Lány létemre 43-as lábam van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

16L vagyok, és már régóta ekkora a lábam. Cipőm kb semmi nincs. Van persze csizmám, most például azt a tipikus mamutcsizmát hordom télen, amit kb mindenki. Nyáron papucs, amit nagy nehezen találok a lábamra, egyébként meg tornacipő, de azt is kínaiból szereztem, unisex, és a férfi részről, de egy egyszerű fekete tornacipő. Annyira tetszik sokminden, nem szeretnék én magassarkút, csak egy szerencsétlen színes tornacipőt, de még az sincs a méretemben sehol... Ma pl a New Yorkerben láttam egy tök jót, de abból is 41 a legkisebb, és nem volt jó rám. Deichmanban is szoktam nézni, de nőiből semmi, férfiből meg azok a tipikus vastagabb talpúak vannak, amik azért annyira nem szépek...


Akinek ekkora lába van, mit csinál? Törődjek bele, hogy unisex cipőket fogok hordani, ez jutott, és ennyi?


Nincs valami lehetőség lábkisebbítésre? Mindenhol szétnéztünk már cipőügyileg, ahol lehetett, és annyira jól nem állunk, hogy Converseket hordjak, mert abból lenne méret... De nem is szeretnék tizenezres cipőket hordani, de a kínaiban is sírva tudnék fakadni, hogy milyen jó tornacsukák vannak lányoknak, kockás, virágos, piros, lila, kék, fehér, fekete, amit eddig ki lehetett találni ezer év alatt, nekem meg nincs egy normális cipőm sem, mert NEGYVENHÁRMAS a lábam...


Vágassak belőle, vagy mi? Már komolyan azt is meggondoltam, hogy elmegyek egy plasztikai sebészhez, hogy lehet-e ezzel kezdeni valamit... Sokat segítene, ha csak egy centivel is rövidebb lenne a nagylábujjam...


Aki ilyen problémában "szenved", mit kezdtetek magatokkal? Komolyan kiborít... Egyébként 171 cm vagyok, nem tudom, hogy hogy sikerült ekkora lábat összehozni a szüleimnek, biztosan elátkozott valaki..


2012. febr. 27. 18:35
1 2
 1/13 tetris ***** válasza:
26%

Arra vigyázz, hogy ne hízzál el. Ha már cipöt nem kapsz magadra, legalább ruhát tudjál venni!

Igazán nem akarok humorizálni, de méginkább nem kicsúfolni, de vannak olyan boltok, ahol azoknak a férfiaknak árulnak női cipőket, akik beöltöznek nőnek. Itt lehetne esetleg szebb nagyméretű női cipellőt venni. Transzvesztita-bolt, vagy ilyesmi néven lehetne keresgélni esetleg. És mégegyszer: nem csúfolódni akartam.

2012. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ja, én is így vagyok vele, hogy legalább elhízni nem akarok...:D Nem vettem gúnyolódásnak, lehet kinevetsz, de anya már beszélt férfi-nőkkel, hogy ők hol vesznek maguknak cipőt, mikor a ballagásomra kellett volna valami... Akkor a csodával határos módon találtunk boltban:O A baj, hogy vidéki vagyok... És szerintem akik nők akarnak lenni, nem tornacipőben nyomulnak, hanem mindenféle csilivili tűsarkúkban, ami viszont egyáltalán nem én vagyok... Itt is van boltban XXL rész, de ott is inkább ilyen csicsa topánkák meg magassarkúfélék vannak, és nem az, ami nekem kéne..:/
2012. febr. 27. 18:56
 3/13 tetris ***** válasza:

Erika kis és nagylábú női cpők boltja 45-ös méretig. Cím: Budapest, X., Gyakorló u. 2. ( Az Árkád üzletközpont mellett, a Metrő Fehér úti végállomásától pár percre)

Nézd meg a neten, nagyon dícsérik ezt a boltot. Nemcsak tűsarkú van, hanem bakancs is!

2012. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél:)
2012. febr. 27. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én lábam jelenleg 40-42es méret között cikázik.Igazából nem tudom,hogyan lehetséges,de az összes edzőm 15-16 éves koromig 43-as volt,16 éves korom után pedig elég volt 40-41 max 42-es méret is.Így hála a jó égnek aránylag nagyobb választék van.Vettem már én is cipőt kínaiban is,de az a tapasztalatom,hogy amíg a kínaiban vásároltam nagyobb számozású cipő kellett,még egy márkás /adidas,nike,converse/ cipőboltban elég volt a 41-42es méret is.Sőt magassarkúból van olyan cipőm,ami csak 40-es! Szerintem boltfüggő a dolog.A kínaiak ezek szerint más kaptafával dolgoznak.

Nézz szét más fajta boltokban is hátha szerencsével jársz!:)

2012. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan más a méret, de ez mit sem változtat azon, hogy nem jó rám az, ami tetszik:/ Az a baj, hogy mindenhol néztem már, ahol árban megengedhetem magamnak, de sehol semmi, vagy ha éppen van is, az olyan oké, beletörődöm dolog, nem az a hűű de tetszik...:/
2012. febr. 27. 20:39
 7/13 anonim válasza:
a deichmann-ban a magassarkúk között a graceland márkából ha 41-est veszel az általában óriási és az lehet hogy jó lesz rád. egyébként szerintem ha találsz jo méretű magassarkút az még jó is mert kicsinyíti a lábadat optikailag, és még a pasiknak is jobban bejön mint a tornacipő
2012. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz. De abból a pénzből, amit megspórolsz a plasztikai sebészen, ha nem mész el, nagyon sokáig tudsz cipészhez járni csináltatott cipőért!
2012. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De a csináltatott cipők nagyon csúnyák... Magassarkút pedig nem szeretnék, és hidd el, tényleg kicsi az, ami a boltokban van... Egy deichmannos csizmám van, az egy kicsit hegyesebb orrú kék velúr boka fölé kicsivel érő csizmácska...
2012. febr. 28. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a csináltatott cipők olyanok, amilyent csinálnak. Nem az ortopéd cipészre gondolok! Valaha az egyedi jelentette a minőséget és a konfekció a tucatárut. Most is meg lehet találni azt a cipészt, aki szépet csinál.
2012. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!