Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kell az adófizetők...

Miért kell az adófizetők pénzéből lehozni a hídra felmászott embert?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát tudod, pusztán empátiából. Én még talán téged is lehozatnálak az adómból. Egy ilyen kérdés után kp-t nem adnék érted, de az adómat vidd csak!
2012. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazért amiért az adófizetők pénzéből gyógykezelést, nyugdíjat, árvaellátást stb. kap bárki. CSAK. Mert ez egy TÁRSADALOM. Ha megbetegszel, gondolom Te is elvárod a gyógykezelést, és nem biztos, hogy az általad fizetett TB fedezi, ha mondjuk drágább eszközökre/ellátásra van szükség.
2012. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert ez a társadalom feladata. Aki bajban van, azon megpróbálunk segíteni.


Miért kell az adófizetők pénzéből segélyeket fizetni?

Miért kell az adófizetők pénzéből alkoholisták, dohányzók, drogfüggők vagy akár elhízott emberek gyógykezelését fizetni?

Miért kell az adófizetők pénzéből metrót vagy utakat, vasutakat építeni?


Mert ez így működik. Így épül fel a társadalom, egy állam működése.

Nem tudhatod, hogy mikor fogsz rászorulni arra, hogy más adófizetők pénzéből a te eü. ellátásodat, segélyedet kell kifizetni.

2012. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, arra gondolok elsősorban, hogy

aki önszántából!, belátási képessége birtokában! rombolja a saját életesélyeit, arra nem kell feltétlenül érzékenynek lennünk.

Én "ezekre a hóbortokra" extra biztosítást fizettetnék. Akár utólag. A saját életüket kockáztatók, hegymászók, az extrém sportot űzők, dohányosok, alkoholisták.


Az érem másik oldalán pedig, aki az egészségét megőrzi, eljár a szűrésekre, valamilyen módon támogatásra lenne érdemes.

Miközben a munkában megbetegedők-, becsületesen fizetők ellátását sem bírja el a kassza.


Szolidaritás?

2012. márc. 12. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én "ezekre a hóbortokra" "

Hát ha én látnék egy embert, aki felmászott a hídra, biztos nem arra gondolnék, hogy a kis hóbortos, aki tudatában van a tetteinek...

Elég furán gondolkodsz.

Nem igen értem én az extrém sportokkal kapcsolatos nézeteidet sem, hiszen a biztosítások már régóta felárasak részükre. Az általános ellátást miért kéne drágítani?

Szerintem fogadd el, hogy az adódból megy olyasmire is, amire szerinted nem indokolt.

Fura módon azt nem sérelmezted az adód terhére, hogy több milliós jutalmakat kapnak szinte senki kis városi vezetőcskék évente többször, lásd pl. Pécs, ami hatására annyira nincs pénze a városnak, hogy a nyomorult utolsó kis panel után is kell ingatlanadót fizetni.

Miért pont az a szerencsétlen öngyilkos jelölt pár ezer Ft-os plusz költsége fáj neked?

2012. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Extrémsportolók?


Hát igen, a barlangászbalesetekre sem fizet a TB egy huncut fillért sem. Miközben komoly kulturális, tudományos eredmények függnek tőlük, a turizmusban komoly szerepe lehetne pl. a magyar barlangoknak, és aki odamegy, mégiscsak valamiféle egészséges szenvedélynek hódol. Ráadásul mondjuk mentést igénylő barlangászbalesetből van évente 1-3 db, ezek okoznak valódi költséget. Húha, tényleg, igazán ők tennék tönkre a magyar államot, ha TB-ből menne a mentésük.


Tudomásul kéne venni, hogy ez van, nekik is jár(na) az ellátás, csakúgy mint azoknak, akik öngyilkosok próbálnak lenni, dohányoznak, elhíznak vagy csak más módon nem tesznek az egészségükért...

2012. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán mert ő is adófizető. De ha nem, az se ok rá, hogy a társadalmi szolidaritást a szemétre dobjuk.
2012. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több okból.

1. Nem valószínű, hogy éppen beszámítható állapotban van, beteg.

2. Biztos nem fog ledobni egy bőrönd pénzt, vagy a bankkártyáját a PIN-kóddal, hogy előre fizessen.

3. A hidat is a mi adónkból építették, tehát az egésznek mi vagyunk az okai!

4. Utólag ráverik a költségeket, és ha tudják, behajtják!

2012. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!