Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elég, amennyit eszem? És...

Elég, amennyit eszem? És normális ez?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem a mennyiség számít, de azért csak megkérdem. Reggelire általában semmit nem eszek, maximum egy fél almát, vagy egy fél szelet kenyeret vajjal és vagy 2 pohár teával. Ebédre egy tányér főtt ételt (igyekszem változatosan), délután vagy semmit, vagy egy csokit/almát/narancsot/joghurtot/kekszet/müzlit, estére pedig egy zsemlét 1-2 szelet felvágottal, meg kefirrel. És e mellé sokat sokat iszok, nyáron vizet (kb 4-5 litert is), mostanság, amíg hidegebb van, teát (napi 2-3 litert). Most, h kevés a gyümölcs, nem eszek annyi vitaminban gazdag ételt, de majd nyáron. Szerintetek kevés, amennyit eszem? Amúgy 21 éves vagyok, 173 centi és 51 kg. (Ami lehet, h vékonynak hangzik, de higgyétek el, h nem vagyok vékony, a hasamra és a combomra is ráférne egy kis feszesítés, szerencse, h jön a bicikliidő. :))

Ugye ez nem túl sok folyadék? És nem túl kevés étel? (Nincsen naponta székletem, nem tudom, h ez baj-e. Szerintetek? Inkább csak 2-3 naponta, de lehet épp azért, mert nem eszek kajahegyeket...) Szívesen fogadok tanácsokat is!



2012. márc. 13. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is kb. ennyit eszem, nekem elég.

Biztos sokan fogják mondani, hogy napi ötször kell enni, stb... Én akkor ki is pukkadnék.

Szerintem nem egyformák az emberek, mindenki maga érzi, hogy mennyire van szüksége.

A lényeg, hogy ne éheztesd magad, ne valami cél miatt egyél ilyen keveset (fogyás, vagy ilyesmi).

De, ha neked tényleg ennyi az igényed, azzal - szerintem - semmi gond!

26/L

2012. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Imi válasza:

Kb. rendben vagy, ha férfi vagy nem ártana felszedni egy 10 kilót inkább izmot. Szerintem reggelizz annyit amennyit írtál minden nap, változatosan egyél. Én azt ajánlanám, hogy napi 5-ször egyél gyümölcsöt vagy zöldséget, reggelivel ebéddel és vacsorával, és közte kétszer uzsira, hozzá esetleg valamilyen olajos magvat, ha nem leszel tőle pattanásos, egy alkalommal ihatsz egy narancslevet az 5-ből, vagy valamilyen 100%-os gyümölcslevet. Ritkán egyél édességet, fehér kenyeret, gyorsan emelik a vércukrot; és a tejtermékek sem olyan jók, mert gyulladást okoznak, nyákosítják a légutakat.

Ha nő vagy, akkor még éppen éppen okés a dolog, de ne fogy semmiképpen, de egy 3-5 kilót felszedhetsz.

Akár fiú vagy akár lány sporttal legyél feszesebb és ne fogyj ilyenkor, hanem izmosodj.

Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy neki mi jó. De ha biztosra akarsz menni, csináltass egy vérképet.

Ha jó a közérzeted, akkor valószínű eleget eszel.

Megpróbálhatod összeszámolni a kalóriákat, 2000-et ajánlanak nőknek, 2500 férfiaknak, de mindenki más, és attól is függ mennyire vagy aktív...

2012. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!