Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikortól barnít a nap? Mikor...

Mikortól barnít a nap? Mikor lehet napozni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A nap mindíg barnít, még télen is , csak akkor kevesebb napsütés van, és kevesebb idelyig, ezért kizárt a leégés. De gondolj bele, aki elmegy télen síelni egy hét után szép aranybarnára sülve jön haza. ( Kinnt van a hegyekben ahol egész nap napsütés van, és lám le is barnul!)
2012. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ez engem is erdekelne :D utalok feher lenni,itt kulfoldon meg csak 18 eves kortol engednek szolizni. Barnitoztam de nagyon csunyan kopott mintha koszos lennek..az arcomat nem fujtam be,arra csak sotet alapozot hasznaltam..par napja lekopott de meg foltos. Es ugy tervezem hogy jovohonapba kifekszek napozni :DDD nembirom mar feheren.
2012. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha hülyéskedni akarok: NAPPAL :-)

Ha komolyan és tapasztalatból: vízparton, de árnyékban.

Mielőtt nem értenéd: a víz szétszórtan veri vissza az UV stb sugarakat és moderálva a hatásukat egyenletesen barnít a vízparti fa árnyékában. Az alpesi ügy más dolog, de ott a bikinivonal azért nehezebben alakul ki :-)

Nem utolsó sorban: hallgasd a rádióban az UV sugárzásról szóló híreket, meg olvasd a net-en a bőrrákos esetek ugrásszerű növekedését.

Csak úgy mondom ...

2012. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kegyes Attila ***** válasza:
68%

A nap napkeltétől napnyugtáig barnít!


figyelem! A telihold fehérít!

2012. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Télen én is szoktam jól lebarnulni:D jobb mint nyáron az biztos. de egyébként télen ugye zaért van hideg mert a föld olyanszögbe fordul el hogy az északi féltekán tél van, mert teljesen más szögben kapjuk a napfényt. ezzel szemben nyáron olyna szögbe van a nap hogy délbe akár 90fokb aiskaphatjuk a napsütést ezértvan meleg. amit még kevesen tudnak, hogy télen közelebb van a föld a naphoz, nyáron pedig távolabb :D szóval kitudja mikor jó napozni az előttemzsoló börrákos esetekből kiindulva:)


egy tipp manapság nagy divat lett hogy az emebrek fújják magukat, itt egy kozmetikus 3-4 ezer körül lebarnitóz egy erre a célra kreált géppel:D a hatás meg kb egy jó hónpig megmarad. a szoli árából és kártékony hatásaiból kiindulva lehet dönteni:)


egyébként napozni csak délutáni órákban szokás, 2-3 után nagy nyárim elegekbe most a kisebb szögben kapott napsugárzás miatt szinte bármikor majd hogy egyre nagyobb szögbe kapjuk egyre inkább veszélyesebb lesz dél körül kimenni:D

2012. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csutak_Balazs ***** válasza:
100%

A nap akkortól barnít, hogy rádsüt. Persze csak akkor, ha nem egy üvegen keresztül, mert az üveg kiszűri az ultraibolya sugarakat. Úgy is mondhatnám, hogy a nap akkortól barnít, hogy elér az általa kibocsájtott ultraibolya sugárzás. Télen kevésbé barnít mert a napsugarak hosszabb utat kell megtegyenek a légkörben ( a ferde beesési szög miatt), hegyekben jobban barnít (hamarabb eléghetsz) mert kisebb utat tesznek meg a sugarak a légkörben, vízparton jobban barnít, mert a vízről visszaverődő sugarak is barnítanak.

A hold nem fehérít( igaz, hogy nem is barnít), egy előbbi hozzászóló remélem csak viccből írta.

2012. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
09:52es a barnito nem tart egy honapig uristen :D
2012. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!