Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15 éves lány vagyok és pár...

15 éves lány vagyok és pár hete mindennap fáj egy kicsit a szívem, és tegnap is meg ma is gyorsabban ver. Szerintetek ez mitől van, és mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 18:46
 1/4 anonim válasza:
Lehet szívritmus zavarod van.
2012. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
menj orvoshoz...
2012. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mértem a vérnyomásom is minden normális..akkor meg mi lehet?
2012. ápr. 2. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi az a normális? Írd le a vérnyomásod nekünk. Menstruálsz már? Lehet az egyik tünete annak is, ha még nem, akkor azért, ha már igen, akkor meg azért mert hormonális változások mennek végbe a szervezetedben.

Firbillál a szíved, vagy tahikardiás? Na jó, leírom magyarul is: Ha firbillál, akkor szabálytalanul ver, tehát a látásod élénkül, a színeket elkülönítetten látod, messzebb látsz, kisebbek a betűk és gyorsabb a légzésed. Ha tahikardia, akkor szédülsz és 30mp-nél tovább 130 a pulzusod, pedig semmit sem csinálsz.


Nos nem akarlak elrémiszteni, de mindkettő lehet halálos is, a kamrafibrilláció esetén túl sok vért pumpál a szív az agyba, trombózisod lesz a mitrális szívbillentyűben és talán az agyadban is, ahol aztán aneurizma lesz, abból aneurizma ruptúra (felszakad az érfal) abból epidurális/szubdurális hematóma és meghal(hat)sz, tahikardia esetén rohamot kapsz, a tüdőd összeomlik mert nem tudja a szíved ritmusában táplálni az oxigént a vérnek , leáll az agyad, májad, veséd, meghalsz 10 percen belül.


Jó, itt a vége a rossz kibeszélésének, most jöjjön a jó része: pészmékerrel orvosolható, ha máshogy nem is.


Ahogy a mai 5-6 válaszomhoz is írtam: az orvosnak nem véletlenül van diplomája :)

2012. ápr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!