Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 8 mm-es vesekővel hogy-hogy...

8 mm-es vesekővel hogy-hogy még egyszer a büdös életbe nem éreztem fájdalmat?

Figyelt kérdés

nem mintha vágynék rá. csak nekem ez fura, hogy bal vesébe kisebb, jobb vesébe ekkora ,meg elvileg a prosztatába is van kövem. szal elég fos:S


a panaszom csak annyi volt amiért a dokihoz fordultam, hogy gennyesnek, véresnek láttam a vizeletem


a hónapja megyek elvileg zúzásra, de nem tudom mire számítsak:O


18f



2012. ápr. 8. 13:59
 1/7 anonim válasza:
mert nem mozdult meg és ebből kifolyólag a húgyvezetékben sem akadt meg.remélhetőleg ezt az egy hónapot már kibírja mocorgás nélkül.
2012. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Öröm az ürömben, hogy nem viselt meg annyira, a kövek nagyon fájdalmasak tudnak lenni, sőt olykor heves hányingerrel járnak. Örülj, hogy ilyen egyszerűen kiderült, de mivel úgy látszik, kövességre hajlamos vagy, fel kéne deríteni ennek az okát! A zúzás alatt gondolom az ultrahangos rombolást érted, ami után a sok kisebb kő távozik természetes úton. Hát, ez lehet fájdalmas is, vizeléskor. Viszont jobb megszabadulni ezektől, de kérdezz mindig bátran az orvostól. Lehet, hogy pl. nem szabad szintetikus C vitamint szedned, mert az köveket okoz. Sajnos, ezt egyénileg kell kitapasztalni, itt hiába okoskodunk.
2012. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Míg el nem indul nem fog fájni. De majd aztán...
2012. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A veseköveknek 2 fajtáját különböztetjük meg.

1.Kalcium -oxalátból felépülő

2.Struvid/fertőzött vizeletből kialakuló/

Az első kialakulásáért felelős ételek: cékla, zeller uborka, grépfruit, petrezselyem, rebarbara, spenót, eper, csoki, mogyoró, dió kóla, teljes kiörlésű lisztből készült pékáruk, vöröshúsok, halak, bab, borsó, karfiol.

Amit viszont sokat kell enni, az a B/ vitaminokat tartalmazó ételek.

A második kialakulását elkerülhetjük, ha vigyázunk arra, hogy ne fázzunk fel, a húgyuti fertőzéseket elkerülni!

2012. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


de tudjátok mi a fura hogy már nyár óta megvan :O

.igen az ultrahangos. legalább is remélem. nem műtét meg ilyesmi vmi 4 betűs rövidítése van


jah nagoyn sok c vitamint ettem multkor, minden nap egyet betoltam hónapokig


uhhh. akkor a 2. lehet. volt baktérium is a vizeletembe amit antibioikummal kíirtottak(elvileg).

2012. ápr. 8. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg a vesemedencében marad, addig nem okoz fájdalmat. Akkor fáj, ha elindul a húgyvezetőn keresztül...
2012. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

de több mint fél évig ott van?

az hogy lehet hogy évekig ott lenne majd egyszer tök váratlanul befoshatnékom lenne a fájdalomtó?

2012. ápr. 8. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!