Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A pánikbetegség okozhat ilyen...

A pánikbetegség okozhat ilyen fajta szívritmuszavart?

Figyelt kérdés
Hirtelen szapora pulzus és minden 2.-3. ütésnél nagyobb kihagyás utánna pedig dupla ütés, és nagyjából 10percen keresztül volt, azonnal hívtam mentőt mert azthittem meghalok. 2 évek kezelnek pánikbetegséggel, de eddig mindig csak pár másodperces "ritmuszavarok" voltak. Ennyire hosszú és dúrva soha. Minden kardiológiai leletem tökéletes, semmilyen fajta szívbetegség nem áll fenn. Csak ez annyira fura, hogy nem halálos pedig nagyon annak nézett ki. Lehetséges mindez phszihésen? Halál nélkül?

2012. ápr. 8. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemhogyg okozhat, hanem okoz is. Az orvosok nemnagyon tudnak vele mit kezdeni, de többeknél bevált bizonyos jóga-légzés gyakorlat. Csakhát ilyenkor annyira bepánikol az ember, hogy elfelejti, mit kéne tenni.
2012. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Megnyugodtattál!
2012. ápr. 9. 00:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat. Mikor édesanyám meghalt, édesapám depressziós és pánikbeteg lett (azóta meggyógyult) neki ugyanilyen tünetei voltak. Vagy háromszor hittük azt, hogy szívinfarktusa van, bevitték a mentők, de a leletei jók voltak. Neki is a jóga légzés segített sokat.
2012. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ez a bajom:S Néha álmomban jön, iylenor felriadok és úgy érzem meghalok, akármit csinálok semmi sem segít. Nap közben is előjön, főleg ha stesszes időszakom van és hiába tudom, hogy csak pánik miatt, nem mindig tudok megnyugodni. Iszonyat:S
2012. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!