Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek 20 év körüli...

Szerintetek 20 év körüli srácoktól elvárható, hogy "hideg fejjel", valamennyire szakszerűen segédkezzenek, ha egy fiatal lány rosszul lesz a társaságukban?

Figyelt kérdés
Napok óta forr bennem a düh, attól ami a barátnőmmel történt. 6-8 fős társaságban voltunk, amikor rosszul lett, és annyira, de annyira töketlenek voltak a srácok. Először mintha leblokkoltak volna, aztán később is csak szerencsétlenkedtek. Ketten voltunk ott lányok, nekünk kellett mondani, hogy mit csináljanak, hogyan segítsenek szegényen. Hogyan lehetnek ennyire szerencsétlenek???
2012. ápr. 8. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem nemi kérdés. A fiúk miért értenének egy rosszulléthez jobban? Egyénként pedig, igen elvárható, hogy 20 év körüli srácok értsék azt, hogy ilyen is van és tudják, hogy mi a teendő.
2012. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Először mintha leblokkoltak volna"


Talán mert nem gyakorló orvosok? Mint ahogy az emberek nagy része nem az...

Akinek van jogosítvány, az ugye vizsgázik elsősegélynyújtásból is, de azért én nem szeretnék a kezeik közé kerülni :P


Ezenkívül az hogy ki hogyan reagál ilyen helyzetben az egyénenként változó, mint ahogy tapasztalhattad is. Ha esetleg előfordulna ismét ilyesmi akkor talán már a srácok is talpraesettebbek lesznek.

2012. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20 éves lány vagyok, a jogsi miatt kellett elsősegély vizsgát is tenni, de megmondom őszintén, én nem vagyok az a típus, aki egy rosszullétnél annyira tud segédkezni. Ez nem attól függ, ki milyen nemű, hanem hogy milyen típusú a személyisége. Nyilván az lenne a jó, ha mindenki értene hozzá, de én pl. azért nem vagyok jó benne, mert nem érzem magam biztosnak a tudásomban. Inkább nem kontárkodok bele, ha nem muszáj, mert nem akarok rontani a helyzeten.
2012. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fiú lett volna rosszul, a lányok blokkoltak volna le. Ez az a korosztály, ahol minden érintést nemi jellegűnek tekintenek. A lányok praktikusabbak ilyen tekintetben ( is )
2012. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberek döntő többsége vagy leblokkol, vagy játssza az agyát, és parancsokat osztogat, zavarában butaságokat kezd beszélni (ill. általában kiabálni).


Kevés az olyan ember, aki megőrzi a hidegvérét, akut életveszélyt jelentő problémákkal meg nehéz is szembenézni.


Mi szokott lenni hirtelen életveszély?


Idegen test a légutakban (->Heimlich), súlyos vérzés vagy törés (kötözés, nyomópont, eszmélet fenntartása), agyvérzés (mosoly-próba: ha fél arca nem reagál), szívleállás (mellkasmasszázzsal a szívet újraindítani), vérrög - tüdőbe, agyba (eszméletet fenntartani).


És általános szabály, hogy hanyattfekve, friss levegőhöz jutva kell az eszméletlen beteg lábait megemelni 1 perc után, hogy az agyba jusson vér, és nyerjünk neki pár percet.


És gerincsérültet, politraumatizáltat nem mozgatunk.


Kb. ennyi.

2012. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!