Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy félek...

Miért van az, hogy félek iskolai vagy egyéb ünnepélyekre elmenni mert tartok tőle, hogy elájulok?

Figyelt kérdés

Amire eddig kétszer volt már precedens ,bár először mikor megtörtént még kicsi voltam , másodszor már 16 éves és mindig az volt a probléma ,hogy nem aludtam/ettem előtte rendesen. Azóta nem megyek el ilyen rendezvényekre, sőt még olyan helyzetekbe is rosszul vagyok néha ahol ülni kell!

Persze én az ilyet nagyon be tudom magamnak magyarázni, például osztályterembe ülök és eszembe jut hogy lemegy a vérnyomásom akkor szédülni kezdek de kegyetlenül, szóval az ilyenek mennek nekem és biztos vagyok benne ,hogy ha idén elmennék k*rva hamar berosszulnék és tök beégnék :/

Mégis mit lehet tenni az ilyesmivel?



2012. ápr. 11. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, kinövöd. Én is ilyen ájuldozós voltam, 1-2 ünnepségen el is ájultam, ez van, rettegtem a hosszú évnyitóktól. De gimibe szerencsére mind az évnyitó/évzáró rövid rendezvény volt, meg tényleg kinövi ezt az ember. Ha muszáj ezekre menned, szólj előre a tanárnak, vagy barátaidnak, hogy figyeljenek rád, és te is azonnal jelezd ha ájulni készülsz.
2012. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elég égő lenne ez így ballagóként nem gondolod? Hiába rövid , én az ilyeneket be tudom magyarázni magamnak ,hogy teljesen rosszul legyek a semmiből is akkor meg kiállnék oda és tuti annyira paráznék ,hogy nem húznám sokáig. Ráadásul minimum 1 órás lenne , és ott a sok ember :S

Számomra ez kb. mint a sortűz.

2012. ápr. 11. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem ciki.


Először is, azt ajánlom, hogy ülj le magaddal megbeszélni ezt a gondot. Próbálj visszaemlékezni arra a két estre, amikor az ájulás történrt, hogy hogyan érzeted magad, ha igen, miért érztél szégyent miatta, miért maradt meg benned ilyen mélyen ez a félelem.


Aztán azt próbáld megválaszolni, hogy miért ilyen nagyon félsz attól, ha reflektorfénybe kerülsz (csak azért, mert valaki introvertált és nem szereti azt, ha szerepelni kell, még nem szabadna ennyire rettegnie!). Valaki megszégyenített téged azért (valamelyik szülőd vagy nagyobb tetsvéred, kedvenc tanárod), hogy elájultál? Valamikor megszégyenítettek, amikor mások előtt valamit tettél?


Ha ezekkel nem boldogulsz, akkor ajánlom az iskolapszichológust, ill. további szakembert, mert az ilyen erős félelem idővel csak durvul, ha nem kezelik.

2012. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!