Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez normális? (pulzusszám)?!

Ez normális? (pulzusszám)?!

Figyelt kérdés

A vérnyomásom normális, viszont a pulzusszámom minimum 85-95 közt mozog (nyugalmi állapotban), sőt nyugalmi állapotban volt már kereken 100 (!) is a pulzusom :/ Ez normális?Vagy lehet belőle még bajom? Néha van hogy szúródik a mellkasom (változó erővel...).Ennek lehet ehhez köze?

A válaszokat előre is hálásan köszönöm :)

22/L



2012. ápr. 18. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt most pár napja. Érzékeny vagyok a frontokra és túl stresszelltem magam. Ha elfeküdtem lement 104/75 és 64 pulzus, amint felkeltem éreztem, hogy szétmegy a hátam és ver a szivem, megmértem és 90 volt a pulzusom. Olyan is volt most, hogy a vérnyomásom csak 104 volt és ehhez képest 80/89 volt a pulzusom. Többektől hallottam, hogy nem volt rendben a vérnyomásuk az utóbbi napokban. A rengeteg időjárási front miatt. Hol lement, hol felment.


Tegnapelőtt lementem és két órát úsztam gyorson és háton.(Persze sok pihenővel) Utána sokkal jobban lettem. Tegnap is úsztam és úgy tűnik rendeződött a pulzusom. Most megmérem és meg is mondom mennyi.104/65 70


Nem tudom, hogy nálad mi váltja ki.A 100 pulzus nagyon sok! Mindenképpen menjél el orvoshoz! Nem vagy stresszes mostanában? Sportolsz valamit? Mozogsz eleget?

2012. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mostanában keveset sportolok; az hogy stresszes az nagyon enyhe kifejezés nálam, bőven van min feszülnöm :/
2012. ápr. 18. 11:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Szépen haladok, ma már 115 volt a pulzusom :O
2012. jún. 20. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, én 22/F vagyok és nekem 120 általában. Voltam Kardiológiai Klinikán is, és meg volt döbbenve az orvos hogy ilyen a pulzusom. Azt mondta ha nincs bajom tőle nem adna rá semmit, ha érzem hogy problémám van akkor viszont inkább elküldene neurológushoz aki gyenge nyugtatót írhatna fel.
2012. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kevés folyadékot fogyasztasz,nem? Sympathomim cseppet írnak fel rá, de a jóga is segíthet.
2012. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg 70-80 kellene, hogy legyen, én most mértem, ülve 64 volt. Mérd meg magadnak többször is, lehet, hogy valami miatt csak akkor volt 100 és amúgy normális. Ha tényleg 100 vagy afölötti nyugalmi helyzetben, akkor kezdj el sportolni hosszú távú kis megerőltetéssel járó dolgokat, mint gyaloglás, kocogás, biciklizés, ilyesmi. Az majd talán leviszi.
2015. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!