Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetne jobb az állóképe...

Kapo1588 kérdése:

Mitől lehetne jobb az állóképességem?

Figyelt kérdés
Délutánra mindig elfáradok, és onnantól kezdve hasznavehetelten vagyok

2012. ápr. 24. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni a nemedet, korodat, hány cm és hány kg vagy, mivel foglalkozol, van-e valami betegséged és sportoltál-e valaha valamit? Könnyebb lenne tippeket adni.
2012. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mindenképpen minél több mozgással, vitamindús, kiegyensúlyozott étrenddel, sok folyadék ivásával és elegendő alvással sokat javulhat.
2012. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elnézést, tehát 24 éves 191 magas 89 kg irodai munkát végző emberke vagyok. egy ideje vannak emésztési gondjaim is. a sportra gondoltam én is elkezdtem már futni két napja..
2012. ápr. 24. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó, hogy nekiálltál futni.

Tulajdonképpen bármilyen mozgás segíthet. Rajtam rengeteget dobott, hogy elkezdtem biciklivel járni iskolába. Eleinte eléggé lefárasztott (kb. 45 percre van a suli, és dombos-hegyes a vidék), de egyre jobb lett, és nap közben is frissebb vagyok.


Fontos az is, hogy eleget szellőztessetek, javít a "használhatóságodon". És igyál meg munka közben legalább 1,5 liter vizet / édesítés nélküli teát.


Lehetőség szerint kerüld a zsíros ételeket és a túl sok vöröshúst, és egyél sok vitamindús dolgot.


Amennyire lehet, nap közben is állj fel többször, nyújtózz meg, egy-két fej-nyak átmozgatás nagyon jó (elfordítod balra, jobbra, lehajtod, felnézel, jobb felső sarokból bal alsó sarokba nézel, aztán fordítva - ilyesmik).


Fontos, hogy a nyújtózások rengeteget tudnak segíteni. Ha valamit nekiállsz komolyabban sportolni (ami legtöbbet segítene), akkor is nagyon fontos, hogy nyújtani is kell.

Arra mindenképp vigyázz, hogy fokozatosan szokj bele.


Van két szerintem aranyos honlap, ami nekem picit monoton, de hátha Téged megfog: [link]

[link]

Kitartás az kell hozzá, de nem marad eredménytelen. Itt is viszont fontos a melegítés, pihenés, nyújtás!


Ha irodai munkát végzel, akkor jól teszed, ha beszerzel magadnak egy felfújható ékpárnát. Ha ezen ülsz, ez eleve erősíti a hátizmaidat és alapból nem tudsz rajta rossz pozícióban ülni, így nem fogsz hátradőlést igényelni. Ezzel pedig fokozatosan nő még plusszba az állóképességed. És nem mellékesen az ülőmunkából adódó gerincbajokat is elkerülöd vele. Ilyen: [link]


És tényleg aludj eleget.


Vigyázz, hogy a mostani súlyodra ne szedj újabb kilókat, max. izomból, mert a túlsúly is lefárasztja a szervezetet.


Talán sokminden egyáltalán nem újdonság, de ha fokozottan megtanulsz ezekre és ilyesmi kicsiségekre figyelni (ne ronts ajtóstul a házba, mert úgy könnyen lankad a lelkesedés), hosszú távon javul a helyzet. És légy kreatív, a saját ötletek sokszor többet segítenek, mint mások javaslatai!! Csak vigyázz, hogy semmi ne legyen túlerőltető és túl hirtelen!


Hajrá! :)

2012. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ha becsípődésre hajlamos a derekad, vagy hátfájós vagy, vagy lúdtalpas, nem tesz jót a futás, sem az ugrálós dolgok.


Jobb a gyaloglás. Ha lúdtalpad is van, akkor az sem nagyon, illetve kizárólag természetes talajon (mármint plussz mozgás szintjén), tehát túrázás formájában. :)

2012. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat

már fogyásban vagyok 98ról indultam eddig koplaltam most akarok átálni a mozgásra. és valami vitamint tudtok ajánlani ami hasznos lehet? vagy általánosságba mind jó?

2012. ápr. 24. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a fogyáshoz!

Lehet, hogy a fogyózás is kifárasztott, főleg, ha koplaltál (bár ezalatt sokminden érthetőÖ. Fáradtságot okozhat a C- és D-vitamin hiánya. Menj napra, egyél sok zöldséget-gyümölcsöt, és C-vitamint szedni is jó.


Egy jó általános multivitamin sokat segíthet, de nem nagyon jó állandóan szedni, egy-két hónap után jó pár hét vagy egy hónap szünetet tartani.


Általánosságban próbálj szénhidrátszegény és cukormentes étrendet tartani a súlyod megtartásához. Illetve a szénhidrátokat ne finomított dolgokból vedd fel. (Tehát amit inkább egyél: teljes kiőrlésű tészták, teljes kiőrlésű kenyér, barnarizs stb.) Ez az emésztésednek is jót tesz. Legyen rostban gazdag az étrended.

2012. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!