Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon csunyán leégtem a...

Nagyon csunyán leégtem a napon:S Holyagok is lettek vagyis másodfokú égés. :S Ma elkezdett hámlani a bőrőm és az alatta lévő bőr sokkal világosabb mint ott ahol nem hámlik vagyis "foltos a hátam". El fog tüni?

Figyelt kérdés
Ugy értem, hogyha már lehámlott és megyek napozni dove önbarnítós krémmel (ami 15 faktoros naptajat is tartalmazz) akkor eltünhet az a folt?
2009. jún. 22. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Eloszor is nagyon vigyazz arra, hogy az egy teljesen uj borreteg. 15 faktoros naptej sajnos szinte mar semmit nem er.

A kerdesedre valaszolva: talan nem leszel foltos, de en a helyedben nagyon vigyaznek, es nem uj napozason gondolkoznek ugyanis a borod nem felejt. Lehet par ev mulva tele leszel majfolttal, szeplovel a rosszabbakat meg ne soroljam.

Vigyazz magadra, remelem eltunnek a foltjaid.

2009. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jesszusom, nehogy kimenj azzal a friss bőrrel napozni! Persze, hogy el fognak tűnni a foltok amint a bőröd felső rétege, amit szó szerint szétégettél(!) lehámlik. Ez után pár napig nem tanácsolom nemhogy a napozást de a napon járkálást sem. Az "új" bőröd azért világosabb, mert az a réteg "még nem készült fel" arra, hogy a külvilággal találkozzon. Sokkal sérülékenyebb, érzékenyebb, nem olyan szintű az ellenállóképessége, mint a "régi" bőrödnek. Ezért azt tanácsolom, hogy várd meg amíg már nem fáj, és utána is csak naptejjel menj napozni. Máskor pedig kérlek szépen nagyon vigyázz a leégéssel, kerüld el! El sem tudod képzelni, mekora sokk érte ezzel a bőrödet.
2009. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!