Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Irritábilis bélszindróma....

Irritábilis bélszindróma. Hogy lehet együttélni vele?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
ennek a leggyakoribb oka a stressz, olvass csak utána. igazából gyógyszer nincsen rá, oda kell figyelni az étkezésre, megfelelő mennyiségű pihenénsre, mozgásra. és főlen nem kell vele foglalkozni és minden pillanatban emiatt aggódni. nekünk az orvosin azt mondták, hogy általában akinek nem találnak semmit, annak azt mondják, hogy irritábilis bélszindróma aztán jólvan. amúgy nem is tart egy életen át. figyelj oda magadra, de a tüneteket keresgesd minden pillanatban.
2009. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz együtt élni vele,nagyon nehéz.

Meg kell tanulni az embernek 100szor felállni,és nem szabad feladni.

Az előző hozzászóló leírta,hogy mire kell odafigyelni,ezzel egyetértek. És abban is igaza van,hogy meg kell próbálni elfeledni a problémát.

Kerülni a stresszes helyzeteket,és nem feladni,ha egy nehéz időszak közepén vagyunk.

Ezzel alapból elérhetünk időszakokat ami tünetmentes,de nagyon nehéz amikor megint elkezdődik valami probléma. Elég egy vírusos hasmenés,hogy minden emléket előhozzon,és az akaratunkat meggyengítse,és ismét egy nehéz időszak következzen be,de előbb utóbb annak is eljön a vége.

Én már két és fél éve keresem a megoldást,az álmaim elvesztek,és ennek ellenére tudom,hogy erőt kell magamon venni ismét,mert erről szól az élet, hisz olyan sok jó dolog van ami miatt érdemes küzdeni.

Kitartást kívánok neked!!

2011. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már megtanultam vele együtt élni, öt éve van, olyankor fáj amikor stresszes vagyok, a hasam jobb oldalán a vastagbél fölmenő ágánál, szoktam masszírozni, az jó neki.

Nem lehet elmondani mikor fáj, mert annyira változó, napokon át, majd egy hónapig semmi, semmire nem érzékeny csak ha valami bánt, probléma, vagy aggódom, gyerekeken, unokámon.

Semmit nem szedek rá, étkezés nem befolyásolja, ez egy ilyen betegség, igazi orvossága nincs, nem kéne zaklatottnak lenni soha talán?

Megszoktam, nem veszélyes, orvoshoz nem megyek mert félek félre kezelnek vele, és több lesz a bajom, (még ki vesznek valami szervemet) én így fogom fel.

2011. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!