Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorégés, vajon mitől?

Gyomorégés, vajon mitől?

Figyelt kérdés

Ma délre kellett volna iskolába mennem, de a metrón olyan szinten elkezdett égni a gyomrom, hogy hányingerem is volt, úgyhogy leszálltam. Hazafelé észrevettem egy patikát ahol Rennie-t ajánlottak, be is vettem egyet. Annyival jobban lettem, hogy tudtam folytatni az utat. Kb 15 perc alatt tényleg jobban lettem. Éreztem a gyomromat még de már nem voltam rosszul.


Tegnap este kimaradt a vacsora, éjjel pedig mikor felébredtem éreztem mennyire éhes vagyok. De reggel nem volt semmi problémám, reggeliztem is normálisan. Az elmaradt vacsora okozhatta ezt? Vagy a tegnapi ebédem, ami rendkívül csípős/fűszeres volt és jó nagy adagot ettem belőle? Vagy az már nem lehetne hatással a gyomorsavamra?


Előre is köszönöm a válaszokat!


ui. nem tudom ez mennyit számít, de éppen megvan a menzeszem, bár szerintem az esetleges hormontúltengés nincs hatással a gyomorsavra



2012. máj. 10. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Tavaly egy nagyon csípős étel után lett éjszaka iszonyú gyomorgörcsöm, majd pár napra rá jött a sav, ami semmi házi praktikára nem múlt el, orvoshoz kellett mennem és 4 hónapig szedtem protonpumpa gátlót, azóta nem merek csípőset enni.
2012. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvosod alátámasztotta azt a felvetésedet, hogy a pár nappal azelőtti csípős étel okozta ezt nálad?
2012. máj. 10. 15:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt azért még megjegyezném, hogy nem ritkaság, hogy csípőset eszem, nagyon szeretem. Eddig sosem volt ilyen problémám, mármint a gyomrom szokott égni havonta pár havonta de nem ilyen szinten, hogy ennyire rosszul legyek tőle.
2012. máj. 10. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szeretem, évekig faltam az erős ételeket, bogyiszból lecsó, chillipaprika, eddig nekem sem volt bajom.

Orvos reflux-szal és gyomorfekély gyanúval küldött kivizsgálásokra, de a csövet nem voltam hajlandó lenyelni, így nem derült ki melyik volt.

2012. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért egy fekélynek vannak előjelei.. nem csak egy egyszeri gyomorgörcs és gyomorégés... szerintem legalábbis. Na jól van azért nem nyugtattál meg.
2012. máj. 10. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Este volt egy nagyon erős gyomorgörcsöm, ebédre és vacsorára is ettem a chillis kajából, utána jött az állandósult gyomorégésés egy ritmikus fájdalom a gyomorszájamnál, ez hetekig tartott. 1 hónapi gyógyszerszedés után múlt el a fájdalom és 3-4 hónap után a gyomorégés. Néha még most is érzem, de ritkábban. Túl erős ételt már nem eszem, sajna az felmarhatja a gyomrot.
2012. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!