Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Epilepszia kialakulhat 23-26...

Epilepszia kialakulhat 23-26 éves korban? Úgy tudom gyerekkorban alakul ki, felnőtteknél pedig csak pl. stoke vagy más károsodás után. Jól tudom?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól tudod. De a "más károsodás" kategóriába nagyon sokminden beletartozik. Kezdve egy komolyabb napszúrástól az agydaganatig vagy koponyasérülésig.
2012. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem akkor alakul ki,hanem akkor kapod az első nagyrohamot.

Igen lehet.

2012. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát az durva :( De ha nincs ilyesmi, tehát egészséges az ember, semmi gyulladás vagy daganat, akkor felnőttkorban nem lehetünk epilepsziásak?
2012. máj. 12. 21:31
 4/9 anonim ***** válasza:
De, lehetünk.
2012. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, pár hónapja fáj a fejem, szédülök, gyengélkedem stb. Úgy vettem észre, hogy néha egy pillanatra kihagyok (tényleg csak egy pillanatra) többször egymás után, a rövidtávú memóriám rossz lett...ilyesmi. Kivizsgáláson vagyok 2 hónapja, de epilepsziával nem vizsgálnak. MRI-m is volt, negatív lett (SM-el vizsgáltak, de negatív lett).
2012. máj. 12. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De, attól még lehetsz epilepsziás. Epilepszia betegség nem egyenlő a nagyrohammal.
2012. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor szólok az orvosomnak, hogy úgy érzem baj van, és akkor csak kivizsgáltat epilepsziával is. És még egy kérdést szeretnék feltenni...ha most pár hónapja ezek a tüneteim és ha ez epilepszia, akkor ez súlyosbodhat is vagy akkor ez már "csak" ennyiben fog maradni?
2012. máj. 12. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Az unokatesóm 31 éves, most alakult ki nála az epilepszia, mondjuk ő koraszülött volt. Azt mondják, hogy a koraszülötteknél 30 éves korukra jön elő, mivel akkor "érik" meg rá az agyuk, illetve akkor tud előjönni csak. Menj el orvoshoz az lesz a legjobb! Jobbulást!
2012. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

az én családomban is mindenki teljesen egészséges. Nálam kb. 6 éve kezdődött el. Hála az Égnek, már 2 éve semmi sincs (le is kopogom). Fogalmam sincs, miért kezdődött el. Kicsit stresszesebb, idegesebb voltam, de mindenkivel előfordul ez és mégis pont én...

A dokim szerint a sok olvasás, a tanulás sokat javít a helyzeten, mert koncentrálunk és működik az agy :)


Egyébként igen, járhatsz sokkal rosszabbul is, ha tényleg ez a bajod. Pl. el is ájulhatsz :( sőt, bárhol, bármikor. Ha olyan helyen vagy, bevered a fejed, eltöröd valamid, stb.


Rajtam is voltak kék-zöld foltok és néha csak néztem, hogy mi lehet ez. Aztán esett le, hogy roham volt.

És még valami: igaz, hogy már nincsenek rohamaim (ismét lekopogom), de nagyon-nagyon feledékeny vagyok és ez nagyon zavaró :(

2012. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!