Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvás problémák 16 évesen?

Alvás problémák 16 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

16 éves lány vagyok most vagyok elsős a közép suliban.

Kb október november óta nem tudok aludni éjszakánként. Még nyáron lett átrendezve a szobám de akkor még nem volt semmi baj tudtam aludni ( még a földön is ameddig nem jött meg az ágyam:)) Kicsit stresszelős típus vagyok a suli miatt is de szerintem ha attól lenne akkor még általánosban ki jött volna. Anyu először vett Hovát aztán valuriana relax-ot de csak nem akartak hatni.. Aztán mikor már zombiként közlekedtem és suliban se tudtam koncentrálni akkor bevettem egy xanax-ot ami hatott de rém álmaim voltak aztán bevettem egy andaxint esténként ami hatott is. De nagyon féltem hogy rászokom és az azért nagyon durva lenne. Most átalakítás miatt anyám hálószobájában kellett aludnom érdekes módon ott gyógyszer sem kell.. Nem tudom már mit tudnék tenni most újra a szobámban alszom és ma már hajnal egykor 2 andaxint vettem be de ugyan olyan éber voltam mint előtte. Már pszihológuson gondolkozom .. Volt már valakinek ilyen problémája ? Valaki tudna valamit tanácsolni? Ja még annyi hogy alapból nekem nagyon csönd kell hogy elaludjak ha ez számít valamit. Bocsánat ha kicsit hosszú lett.:(


2012. máj. 18. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha anyukád hálószobájában tudsz aludni, akkor a te szobáddal lehet a baj. Rendezzétek át úgy, ahogy azelőtt volt.
2012. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 34 pasi vagyok! Soha nem szokott problémám lenni az alvással! Mostanság járok egy képzésre és kb két hete volt egy rohadt nehéz vizsgám amitől annyira féltem, mint még életemben soha! És a másik amivel először találkoztam életemben, az alvási problémák! :) Feleségem mondta, hogy vegyek be ezt-azt, de az már a vég lenne, ha én gyógyszer vennék be... Aztán kitaláltam, hogy lemegyek kora este futni. Amúgy rohadtul nem volt kedvem hozzá, tiszta idegbetegen. De így jól elfáradtam és a vizsga előtti éjszaka olyan jót aludtam, hogy ihaj! :) Persze nyilván lehet, hogy nálad ez más jellegű!!! Akkor doki nyilván! De azért ne egyből a kemikáliákhoz nyúljunk szerintem!!!
2012. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Ha nem tudok mást akkor lehet hogy vissza fogom rendezni :)

A futás jó ötlet , csak a megvalósítással annyi baj van hogy elég durva alakok vannak a környéken és hát hogy is mondjam mikor kipróbáltam meg volt a hajtó erő amitől igen gyorsan futottam haza felé :S Tudom hogy nem volt jó ötlet csak már teljesen ki akadtam .. Úgyis itt lesz a nyár szerintem elmegyek dokihoz.:S

2012. máj. 18. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne is mondd! Nekem is fél órát kell utazom a Margit szigetig minden alkalommal, hogy futni akarok! :(
2012. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy nagy séta is segít.

Ha nappal csinálod akkor is jó, és akkor gondolom nincsenek annyira gáz alakok arra. Felülés, fekvőtámasz, helyben futás. Vagy akár az olvasás is megoldhatja a problémádat.

Ha egyik se jön be akkor rendezd át a szobát, vagy cseréljetek muteroddal. De szerintem gyógyszerekhez ne nyúlj amíg ezeket nem próbálod.

2012. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen el fogom kezdeni a sportot itthon és délután meg sétálok. Hát már én is azon gondolkodtam hogy szobát kell cserélnem vele :S

Nekem közel s távol semmi rendes futó terület sincs...:S

Köszönöm az ötleteket !:)

2012. máj. 18. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt 1-2 órával kimerítő testmozgás.


Léteznek agykontrollos technikák is az alvás elősegítésére.


Próbáld meg az ágyadat az eredeti helyére visszahúzni, mert előfordulhat, hogy érzékenyebb vagy bizonyos földsugárzásokra.


Az ilyen xanax, andaxin meg hasonló nagyon kemény gyógyszereket felejtsd el, nem vagy te 70 éves nagymama, hogy nyugtatót szedj alváshoz. Ha kell jó növényi alapú lazítószer, ajánlom a Nervenpflege-t, kis kerek fémdobozban kapható, ebből beveszel 3-5 szemet alvás előtt.


Nagyon hatékony a kalcium-magnézium is, én a dr. Lenkei féle hideg epres KalMagot ajánlom, fekvés előtt fél órával egy fél evőkanál 2 deci vízbe, lehúzod, aztán olvasol valamit, és bekómálsz. :)

2012. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és szellőztesd a szobádat rendszeresen, főleg este lefekvés előtt
2012. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat !

Igen a gyógyszerek, tudom hogy elég hülye ötlet volt :S

Ki fogom próbálni amiket ajánlottál és az ágyamat visszatolom a helyére . Szellőztetni mindig szoktam de köszönöm :)

2012. máj. 18. 22:44
 10/10 anonim válasza:

Hello! Nekem ugyanaz a problémám már egy jó ideje és egyre több embert hallok aki szintén ezzel küszködik. Szerintem (ha a visszarendezés és a futás nem jön be) akkor egyszerűen engedd el. Tudom furán hangzik de én olyankor hasznosítom az időmet és nem zavartatom magamat azzal h nem tudok aludni. Tanulok esetleg internetezek és persze fáradt vagyok de legalább nem fölöslegesen töltöm az időmet és kb 1-3 között azért általában sikerül elaludnom. Természetesen ez hosszútávon nem megoldás de amíg nincs jobb én tökéletesen elvagyok ezzel.

16 F

2016. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!