Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szédülhet valaki?

Mitől szédülhet valaki?

Figyelt kérdés
Párom már 1 hónapja egyfolytában szédül,emellett gyakran fáj a feje és szúr ill. zakatol a szíve.Először vérnyomásra gondoltunk,mert magas volt neki(160 és 170/70 között volt),de most jó a vérnyomása,viszont még mindig szédül.Kapott a vérnyomására vérnyomáscsökkentőt,de egyik se hasnzált.Volt teljes vérképen,belgyógyászaton,ekg-n,minden eredménye jó lett.De akkor mitől van a szédülés?
2008. ápr. 23. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
vagy a vérnyomás vagy a vércukorszint leesése okozhat ilyet (meg gondolom még ezer dolog)
2008. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

pshikai probléma esetleg. ezért testileg az orvosok nem veszik észre.

pl ha van újszülöttetek, vagy neked betegséged: féltékenység ami nem tudatos, de szeretne ö több figyelmet.

aztán munkahelyi probléma, esetleg egy idegesítö kolléga, egy bizonytalan anyagi helyzet.

kölcsönök, vagy esetleg 30 év fölött a kilátástalanság érzete. sok sok olyan probléma amit nem fizikai betegség okoz, hanem az agy és ö ezzel persze tisztában sincsen.

2008. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen,van egy két hónapos kislányunk.Plusz 3 hitel törlesztés.A munkahelye szerencsére jó,azzal nincs gond.Az a baj,hogy mióta így érzi magát,se velem,se a picivel nem foglalkozik annyit amennyit én szeretnék,ha megtenné.Próbáltam vele beszélni,de azt mondja,ezen kívűl(mármint a szédülés)nincs semmi baja.Egyébként 28 éves.
2008. ápr. 23. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy leki eredetű lehet, hogy szédül és ezáltal rossz a közérzete. Az is fontos, hogy pihen-e, alszik-e eleget! Vagy esetleg szed-e vmi gyógyszert, aminek mellékhatása lehet ez.
2008. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A stressztol van. Sajnos ezzel nekem is van problemam. Orokos szorongas es depressziora valo hajlam.

Idegi kimerultseg.

Diagnosztizaltam ot es magamat. 2 hettel ezelott kaptam egy panik rohamot. Szornyu volt, azt hittem, meghalok.

Ne varja meg!!!! Probald ravenni, hogy menjen el egy idegszakrendelesre. Addig forduljon segitsegert amig ugy nem jar mint en es meg nagyon sokan masok.

2008. ápr. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg annyi meg annyi oka lehet.


a kiegyensúlyozott, nyugodt élet, helyes táplálkozás, sok pihenés, kikapcsolódás, mozgás segíhet a közérzet javításában


De mind ettől még lehet testi baja is, amit még nem vettek észre az orvosok.

vérnyomása ha ingadozó, ha éppen túl alacsony, szédüléshez vezethet, ha magas, az is bár annak kevesebb a jele. vércukor szint leesése, folyadék hiány/kiszáradás csak úgy.

figyeljetek oda, hogy rendesen egyen, igyon, vitaminokat kapjon eleget,

de egy orvosi kivizsgálást én nem hagynék ki.

a kisbaba miatt is fontos, hogy rendben legyen minden és visszatérjen a jó közérzete.

Szülés után a nők lehetnek depresszióra hajlamosak. A szervezete áll vissza, ez is okozhat hormonális problémákat.

2008. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekm is így kezdődtek a rosszulléteim.Depresszió és idegkimerültség okozza!Nálam utána jelentkezett a pánikbetegség is!Mindenképp keressen fel egy pszichológust!nekem ő segített meg egy tucat gyógyszer másfél éven keresztül!De ma már gyógyult vagyok!

Szerintem minnél előbb járjatok a végére mitől lehet, ne halogassátok nehogy nagyobb baj legyen belőle!

Jobbulást a párodnak!

2008. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

idegkimerültség

több megoldás közül nem tud dönteni, egyikről sem akar lemondani, de "különböző irányokban" vannak ...


mint az egeres vicc: nyaknál borotva, jobbra sajt, balra szalonna, ezt, vagy azt ?


B6 vitamin + Cavinton

2009. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem terhes. :D
2009. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!