Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért jönnek rám ilyen rohamok?

Miért jönnek rám ilyen rohamok?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek! Nem tudom mi van velem! Mostanában mindig különféle rohamok jönnek rám és nem tudom miért! Múltkor vagdostam magam, ma meg mindenfélét összeettem hirtelen. Csak ettem és ettem. Miért van ez? Ilyenkor mintha nem lennék magamnál.
2009. jún. 28. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre mi kevesek vagyunk,hogy jó választ adjunk.

Én pszihiáterhez fordulnék a helyedben.

2009. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez depresszió, bulímia, fordulj pszichiáterhez vagy pszichológushoz.
2009. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

ugyan ne küldjétek egyfolytában psziho manhez az embereket!

Először is, mikor szokott ilyen roham rád törni?

Mit érzel ilyenkor?

2009. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
amiket lerital, azok alapjan tenyleg pszichologushoz kellene fordulnod. Ezek altalaban a tinedzserkor közepen (14-16 eves korban) szokott elöjönni, a sok belsöfeszültsegre, külsö-belsö valtozasra, hangulatingadozasra (ez a hormonvaltozasok miatt van) reagalsz igy. De, hogy mik konkretan azok a helyzetek, amik ezt kihozzak, es hogyan tudnad elejet venni, az egyenre szabott, tavdiagnozist senki nem tud felallitani ennyi informacioval.
2009. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nemsokára már a 17-et töltöm. Legutóbb azért tört rám mert felidegesítettem magam és még ráadásul a szüleim nem tartották be az ígéretüket. Úgy érzem mindig engem hanyagolnak csak el, mindenki más fontosabb.

Most talán azért mert már nagyon régóta szomorú vagyok egy fiú miatt.

Mikor ilyen roham jön rám, akkor kb semmit sem érzek és szinte nem is látok, nem is hallok. Utána pedig kimegy minden erőm, leülök és úgy érzem hogy a légynek se tudnék ártani. Meg is könnyebbülök meg nem is. Megkönnyebbülök mert sikerült lefárasztani magam, viszont lelkiismeretfurdalásom van és csak szomorúan ülök és szuszogok.

Kerestem már pszihológust, mert volt valaki aki mondta hogy jó lenne, de csak neten...és nem tudott többet mondani annál hogy menjek sportolni meg hasonlók.

2009. jún. 28. 19:36
 6/12 A kérdező kommentje:

Lenne a bulemiának ilyen formája?

Az az igazság, hogy a külvilág szinte semmit nem lát a problémáimból és nem tudják még a hozzám legközelebb állók sem hogy mi játszódhat le bennem.

2009. jún. 28. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer nekem is volt ilyen rohamom,lemerevedtek a karjaim,és egyfolytában sikítottam.Utána meg nagyon sípolt a fülem.Na engem elvittek pszichológushoz.Beutalt egy hétre a kórházba,ahol olyan erős gyógyszereket kaptam,azt se tudtam fiú vagyok e vagy lány.Gyógyszerekkel engedtek ki,persze nem jöttek rá mi bajom,fákat kellett rajzolgatnom,mint az ovisoknak.Bogyókkal jártam suliba,írtam a dolgozatokat,és bambultam.Magam szoktam le fél év után a nyugtatóról,hogy egyszer normális ember lehessen belőlem.

Szóval ennyit a dokikról.A kinti problémákat nem tudják megoldani.18 éves voltam,ma már jól vagyok,ez csak egy kis kiingás volt.Nem kell mindjárt orvoshoz menni...úgysem segít.Inkább próbáld a családoddal megbeszélni

2009. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért, ha valaki vagdossa magát, az már komoly probléma, és igenis, szakembert igényel!!
2009. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ugyanezek a tüneteim, mint Neked. Én is nagyon sokszor vagyok szomorú, a családom miatt, nincs jövőképem, néha depressziós tüneteket érzékelek magamon,de pl itthon senki nem vesz észre semmit és a környezetem sem. Egyedül a barátom tudja ezeket a dolgokat és segít amiben csak tud. Szoktunk beszélgetni, az nagyon jót tesz nekem pl. Kisírom magam és x napig semmi bajom. Aztán megint rám jön, kiabálok mindenkivel, utálom az egész életet, néha arra is gondolok, h begyógyszerezzem magam és lesz, ami lesz. De nem teszem, mert mire eljutnék odáig lenyugszom és nem tartom jó ötletnek...

De nekem rengeteg bajom van itthon, amit nem tudok hogy kezelni, sajnos... Én is 16 voltam, mikor először vágdostam magam, de én a lábamat, a belső részénél a bokámnak,hogy ne tünjön fel (valami ideglevezető volt nekem vagy nem is tudom), de aztán idővel abbahagytam. Mostanában inkább pánikroham szerűség jön rám,hogy nem értek semmihez, buta vagyok, nem vagyok szép, folyton fogyókúrázom, egyszóval semmi önbizalom (ill. kevés). Ha gondolod,szivesen beszélgetek veled. Vagy ha van igaz barátod,akkor neki beszélhetnél a gondjaidról (ha tudod,hogy megértene!). De ha gondolod én tényleg szivesen beszélgetnék veled msnen, vagy ahogy szeretnéd...


Remélem hamarosan túljutsz ezen, én sajnos 5éve ilyenben szenvedek,de az az egy biztos,hogy nem megyek orvosokhoz.


Nani

2009. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

igen, csak a netes pszichologus ugyanugy csak tavdiagnozist tud felallitani, mint pl en neked. Igen nagy egyeni elteresek vannak ilyen dolgok fel- es megoldasaban. Amiket irt,a mugy szerves reszei egy kezelesnek. Az idealis az lenne, ha gyogyszerek nelkül sikerülne megoldani ezeket a dolgokat, de ehhez eleg sokat kell dolgoznod magadon.

A bulemia resze a falasi rohamokra ertendö-gondolom (az nem az en valaszom). Ha valaki bulemias nem jelenti, hogy korosan sovany is, sok bulemias kifejezetten köver. De ez egy elegge összetett problemanak tünik, mert van, ami bulemias tünet, van, ami depressziv tünet.

2009. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!