Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik? Metronóm használatátó...

Létezik? Metronóm használatától szédülés, hányinger, fejfájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Dobolás közben szoktam metronómot használni, és az utóbbi időben észrevettem, hogy menet közbe elkezd fájni a fejem, hányingerem lesz, és van hogy szédülni is elkezdek... Olyanról hallottam hogy a stroboszkópnak lehetnek ilyen rosszullétet okozó hatásai, de metronómtól is lehet ilyen? És mit lehet ezellen tenni? Létezik oylan hogy a több órán tartó monoton pittyegésbe beleőrülök? És a többi dobos vajon hogy nem?


Előre is köszi a válaszokat!!


2012. máj. 31. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem jellemző. Milyen metronómot használsz? A digitális metronóm valóban idegesítő, és az megjelenhet az általad leírt tünetek formájában. Próbálj meg hagyományossal játszani egy ideig, azt könnyebb elviselni.
2012. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Digitálisat használok. A hagyományos milyen? Nem hallottam még olyanról.

[link]

ilyenem van

2012. máj. 31. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
én olyat ismerek aki egy idő után besokkol a hangjától, pánikba esik. a monoton hangok előidézhetnek ilyen tüneteket, ugyan úgy mintha nagyon magas, vagy hangos hangot hallassz, de hogy mit lehet tenni ezellen azt nem tudom..
2012. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
na de koncerten kirakok egy ilyet magam mellé az hogy néz ki? vagy hogy rakom zsebre? :)
2012. máj. 31. 19:59
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nem bírod, akkor mindenképp cseréld le! a mechanikusnak olyan a hangja mint az órának, csak hangosabb
2012. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát igen az mondjuk kellemetlen.. akkor koncerten használd a régit.. lehet, hogy nem fog úgy fájni a fejed, ha csak koncerteken használod
2012. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ennek van fülhallgató része?
2012. máj. 31. 20:03
 9/12 anonim ***** válasza:
a mechanikusnak? biztos nem. az a lényege, hogy nem elektronikus. kézzel kell beállítanod az ütemet is
2012. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
lehet elmegyek dokihoz hogy mit ajánl, de az a baj, hogy szombaton koncert és nem birok gyakorolni mert itt szenvedek... de azért köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 31. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!