Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Candidás vagyok?

Candidás vagyok?

Figyelt kérdés
Jópár éve már állapítottak meg nálam candidát, diétával meg gyógyszerrel lett kezelve, és helyre is jöttem. Most egy ideje viszont candidára hajazó tüneteim vannak, hasmenés, teltségérzet, gyomorgörcs, émelygés néha, tehát emésztőszervi panaszok, de szinte csak reggel jelentkeznek, aztán napközben-este elvagyok. Lehet hogy visszatért a candidám? (Anno azt mondták, hogy akinek egyszer volt, hajlamosabb rá). Viszont elég stresszes időszakom van most bizonyos dolgok miatt, és hajlamos vagyok túlparázni dolgokat és rágörcsölni mindenre, lehet hogy idegi alapon van az egész??Hogy deríthetném ezt ki,anélkül hogy orvoshoz fordulnék? (egyelőre nem szeretnék, főleg idő hiányában, meg azért még nem olyan nagy a baj, csak nem szeretném hogy elfajuljon).

2012. jún. 8. 16:47
 1/1 anonim válasza:
A candida egészséges emberek tápcsatornájában, hüvelyében előfordulhat úgy, hogy nem okoz problémát. Akkor beszélünk fertőzésről, ha túlszaporodik. Ennek oka sokféle lehet: hormonális zavar, stressz, cukorbetegség, cukros ételek, tartósítószerek és főleg antibiotikumos kezelések. Ugyanis a szervezet természetes baktériumflórájának kipusztulása után szabad a pálya a candidának. Bármi is okozta, először az okokat kellene kiküszöbölni és a tejsavbaktériumokat pótolni (pl. élőflórás joghurt, stb). A természetes baktériumflóra (és savas közeg) helyreállítása elnyomja a gombákat.
2012. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!