Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Károsulhat jelentősen a...

Károsulhat jelentősen a hallásom ettől?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és kb 13 éves korom óta hallgatok mp3 lejátszón/telefonon/stb. zenét és sosem bírok betelni vele, egyszerűen mindig csak hangosabbra akarom, persze van az a pont amikor fáj, annyira hangos de az már nekem nem pálya :D de iszonyú üvöltően hallgatom a zenét - állítólag, mert apám a legutóbbi időben szerzett nekem egy vezeték nélküli fülhallgatót és hát kipróbáltam de egyszerűen iszonyú ratyi a hangereje és mondom apámnak, hogy apu már ne is haragudj de ez nekem egyáltalán nem hangerő.. erre apu is kipróbálta és azt mondta, hogy neki ugrál a szeme tőle olyan hangos, aztán megmutattam a vezetékes fülesemről hogy milyen hangerőn hallgatom a zenét és azt mondta hogy ezt jobb ha befejezem, mert iszonyúan elrontom a hallásomat.


még jó hogy nem tudja, hogy a szórakozóhelyeken ahova járok mennyire hangos a zene :DDD


na visszatérve a témára, minden évben van a suliban hallás vizsgálat és eddig mindegyiken tökéletesen "teljesítettem" úgyhogy nem értem, 4 év alatt, csak romlott volna a hallásom ha ez számít:O


csak discokban fordul elő, hogy utána pár napig nem hallok rendesen, de utána vissza áll minden a rendes kerékvágásba.

viszont félek valahol, mert hegedülök már lassan 10 éve és nem örülnék neki ha a hallásommal történne valami :/ viszont ezt a zenés dolgot se akarom abba hagyni, mert a zene az életem és nem vagyok képes halkabban hallgatni egyszerűen nem megy *-*



2012. jún. 9. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
2012. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha túl hangos akkor a zene felét már nem is hallod, hiszen a füled (önvédelemből) frekvenciákat "kikapcsol".

Kérdezz meg egy hangmérnököt erről.

A kérdésedre: minden bizonnyal már jelentősen károsult a hallásod. (a sulis teszt nem ér semmit)

Vagy tin itus lesz az eredmény (egész életedre szólóan) vagy egyik napról a másikra elkezdessz pl. magas hangokat egyáltalán nem hallani.

2012. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

de eddig nem észleltem sose hogy rosszabb lenne a hallásom :O mindent hallok rendesen.


ezt is pl nagyon határozottan hallom http://www.youtube.com/watch?v=RG0O478CQ-E

2012. jún. 9. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy ezt hallod-e csak a korodtól függ.

menj el egy rendes hallástesztre, ha szereted a zenét akkor nem tanácsos kinyírni a hallásod. Sőt ha meghallgatsz valamit halkabban olyan sávokat fedezhetsz fel amit túl hangosan nem is hallhatsz.

(zenéről beszélek nem ilyen tuk-tuk borzalmat)

2012. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!