Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az hogy amikor...

Miért van az hogy amikor leszállok a buszról, elkezdek szédülni, és olyan mintha még akkor is gurulna a talpam alatt valami?

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesít,és amúgy is néha szoktam szédülni.Most Supradyn pezsgőtablettát szedek(nem erre,csak úgy hogy.)

Mit tudnék ellene tenni?



2012. jún. 21. 16:52
 1/3 anonim válasza:

Mert alkalmazkodik az agyad a sebességhez, és azt "állítja be magának" nyugalmi pozíciónak.

Utána ugyanúgy vissza kell alkalmazkodnia az agynak a valós nyugalmi helyzethez.

Nem mindenkinek egyforma az agya, az érzékenysége, így előfordulhat, hogy valaki szédül, valaki pedig nem egy hosszabb utazás után.

2012. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem láttam az "apróbetűs" kérdést. :)

Lehet vashiány is, vérszegénység is a szédülés hátterében, ezt egyszerű laborvizsgálattal (vérvétel, amire a körzeti ad beutalót) kideríthető.

De lehet alacsony vérnyomás jele is, de mint írtam, az is lehetséges, hogy egyszerűen csak az agyad reagál érzékenyebben a sebességváltozásokra.

2012. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A kevés folyadékfogyasztás is okozhat szédülést.
2012. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!