Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem lehetek terhes, mégis...

Nem lehetek terhes, mégis hányingerem van néha és szédülök. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Reggelente csak szédülni szoktam, estefelé néha ilyen émelygéses hányinger is rám jön, ma reggel fal fehérre sápadtam ahogy álltam vasalódeszka mellett.. Gimis vagyok, foghatnám stresszre és a korán kelésre, de most nyár van. :S mitől lehet? vashiány? cukorbetegség? (rokonságban volt cukros, de neki magas volt, nekem pedig gyanúm szerint inkább leesik néha.) csináltassak vérképet? már gondolkozok rajta régen, hogy kellene. de nagyon idegesít már ez. mitől lehet?
2012. jún. 24. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
iszol elég vizet? eszel rendesen?
2012. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem alacsony a vérnyomásod? Én is szédülök és napszaktól függetlenül rám jön a hányinger is. Ha tudod ezt nézesd meg, ha az jó akkor irány doki. Nem csak a terhességtől lehet szédülni meg hányni. Lehet most jött meg vagy most múlt el? Esetleg tényleg keveset iszol? Fogytál? Vagy csak ezt a b@szott meleget nem bírod jól te se mint én:) Nyugi. Bár egy vérkép nézés sosem árt.
2012. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
húha.. :s akkor lehet hogy ott a bibi hogy nem túl sokat iszok, tehát napi 3 litert amennyit kéne biztos hogy nem.. :S egyébként a frontokra érzékeny vagyok, de akkor a fejem fáj. egyébként fogytam is mostanában de nem sokat. szóval akkor így már kezd érthető lenni. vérképet meg mindenképp fogok csináltatni, mert anyukám is vashiányos és vérszegény, lehet hogy nálam is van valami. csak már nagyon idegesített ez a dolog. de köszi a válaszokat :))
2012. jún. 25. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Vashiány és folyadékhiány is lehet!

Én elmennék a házi orvoshoz vérképet csináltatni.

2012. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha anyukádnak is vashiányos állapota volt akkor megvan az ok!


A vas jó akkor is, ha menstrid megvan, mert a vérrel rengeteg vas ürül ki a szervezetből, emiatt sápadtabb szédülősebb hányingeresebb lehetsz!.

Nem kell folyamatosan szedni a vasat, hanem menstri előtt pár nappal elkezded, és szeded a végéig. Persze C vitaminnal.


A növények is tartalmaznak vasat, ám a viszonylag magas vastartalom (például a spenót esetében) megtévesztő, a növényi táplálékokban szereplő vasvegyületek felszívódási aránya ugyanis sokkal rosszabb, mint az állati eredetű élelmiszerekben található, fehérjékhez között vasforrásoké. Egyél vörös húst! Iktasd be az étrendedbe heti egyszer vagy 2 szer marha-, sertés- és juhhúst. Májban sok a vas, egyél azt is mondjuk menstri elött különösen jó!


Az élethez nélkülözhetetlen ásványi anyag a VAS. A vér hemoglobinjának egyik alkotóeleme, így az oxigénnek az egyes sejtekhez történő elszállításában segédkezik. Az izmok vörös festékanyagának és bizonyos enzimeknek a keletkezéséhez is szükséges.


A nők havonta kétszer annyi vasat veszítenek, mint a férfiak.


De azért menj vérvizsgálatra!


A növények is tartalmaznak vasat, ám a viszonylag magas vastartalom (például a spenót esetében) megtévesztő, a növényi táplálékokban szereplő vasvegyületek felszívódási aránya ugyanis sokkal rosszabb, mint az állati eredetű élelmiszerekben található, fehérjékhez között vasforrásoké.

2012. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!