Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A cukorbetegséget kimutatná...

A cukorbetegséget kimutatná egy rutin vérvizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha cukorbeteg lennék (anyukám, és anyai ágon a nagypapám is az volt), azt kimutatná egy sima vérvétel? Elvileg ott a cukorra negatívot írtak, viszont a következők a tüneteim, ami elgondolkodtat engem


-állandó fáradtság, bágyadtság

-ha nem eszem 2-3 óráig, leesik a cukrom, szédülök, hányingerem lesz

-állandóan szomjas vagyok és sokat járok wc-re


2012. júl. 16. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Sima vérvizsgálat maximum azt mutatja ki, ha éppen túl magas a cukrod. Ha megkéred a háziorvosodat, hogy küldjön el egy terheléses vizsgálatra (megmérik éhgyomorra a cukrodat, itatnak veled egy pohár cukros vizet, majd fél óránként újra mérik és vizsgálják, hogy alakul) abból már biztos eredményt tudnak mondani.
2012. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó fáradtság miatt én már amúgyis elmennék vérvételre,annál is inkább, mert ha ez állandó,tehát közvetlenül pihenés(alvás, szieszta,ejtőzés) után is az vagy, akkor az mindenképp bizonyosra vehető, hogy valami nincs rendben.


A cukrod leesését mérni is szoktad?Vagy csak abból érzed, hogy szédülsz?


Az állandó szomjúság a cukor egyik legfőbb jele, szóval erősen cukorgyanús vagy.


Egy terheléses, teljes vérképpel kibővített nagyvérképre mindenképp elmennék.


Sőt, én múltkor megkértem a saját dokimat, hogy annyit vegyen le tőlem, mintha véradásra mentem volna el(az asszem 4-4,5 deci) és mindenre, A-tól Z-ig, amire csak ingyenesen lehet szűrjön le.


Hálistennek nálam nem talált semmit.

De a te esetedben egy nagyon alapos,cukorterheléssel bővített vizsgálat alaposan indokolt.

Amíg pedig eljutsz oda, addig én -akár kölcsönbe- anyutól elkérném a cukormérőjét, a gyógyszertárban pedig vennék pár tesztcsíkot(ingyenesen szerintem csak ott a helyszínen mérik meg,de nyilván nem járhatsz oda napjában 6x méretni, ingyen meg nem fognak tesztcsíkot osztogatni) és rendszeresen mérném, napjában 6x kb.

2012. júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és nyitnék egy ilyen -nevezzük így- vércukorszint-naplót, és abba minden mérés időpontját,és minden mérési értéket felírnék... aztán ha beigazolódnak a vérvételen a cukorgyanúval kapcsolatos félelmeid, akkor megmutatnám a dokinak...
2012. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kéjél házidokitól beutalót vérvételre, de mond el a gyanúdat, és akkor kiir éhgyomrira és 1,5 órával étkezés utánira se. Ha ez se mutat pontos eredményt, akkor terheléses cukorvizsgálatra.
2012. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos akármennyit pihenek, akármennyit alszom, gyenge vagyok, fáradt, erőtlen. Anyumnak van cukormérője, akkor mindenképp veszek hozzá tesztcsíkot, és elküldöm magam terheléses cukorvizsgálatra is.

Nem szoktam mérni, de szinte befeketedik minden előttem... most is 2 órája nem ettem, de már borzalmasan érzem magam

2012. júl. 16. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet éppen ellenkezője vagy, hogy állandó alacsony cukrod van.
2012. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mármint minek az ellenkezője? Amúgy lisztérzékenységet (cöliakia) már megállapítottak nálam, de már eltelt annyi idő, hogy jobban kéne lennem.
2012. júl. 16. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy ha 2 óra után esik le a cukrod, lehet éppen alacsony a vércukrod, nem magas.
2012. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!