Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a baja, a lábaimnak!?

Mi a baja, a lábaimnak!?

Figyelt kérdés

Van,hogy mikor állnék föl nem megy.Elzsibbadnak,a lábaim .Vagy iszonyatosan összerándítja a görcs,ami fáj.Vagy,érzéketlenné válnak

a lábaim.Álltalában,hosszabb ülés,fekvés következtében vannak ezek.

Ha pedig,hosszabb ideig állok,fájnori kezdenek a lábaim,és elgyengül-nek.Néha attól félek,egy nap béna leszek.

Voltam orvosnál,de azt mondták szedjek vitamint.De egyre rosszabb.

Sőt! Néha rettenetesen, bedagadnak a lábaim.Emiatt sok mindenről

lemaradok.Főleg,hogy nagyfokú agytörzsi vezetési zavarom van.Ami

megint megnehezíti,az életemet.17 és fél vagyok,de mindenki 30-nak

néz.Mi lesz velem!? :(



2012. júl. 19. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem elég jó a vérkeringésed, aminek a mozgáshiány lehet az oka. Hosszú távon ez érszűkülethez tud vezetni. Az a minimum, hogy sportolnod kell, például tornázni. De nem csak úgy ímmel-ámmal valamennyit, hanem izzasztóan sokat, mondjuk naponta egy órát folyamatosan, heti egy nap pihenéssel. Otthon is végezhető guggolás, fekvőtámasz, felülés, lábujjhelyre állás, stb., amik tesiórán vannak. Nézz utána hogy milyen egy edzésterv. Vagy járj aerobicra, fitnessre, vagy rubintrékázz.

Ha nem eszel elég változatosan, plusz vitamin is kell, ebben igazuk van a dokiknak. Például multivitamin pezsgőtabletta.

2012. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy tornából is felmentettek.A betegségem miatt.Az egyensúlyzavarom miatt,nem igazán tudok sportolni sem. :(
2012. júl. 19. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem - bár nem vagyok szakértő, se orvos - ha fel is mentettek tornából, akkor is kell mozogni, sportolni. Azt tudom, hogy a lábzsibbadás és görcs tipikus vérkeringési probléma, amin tornával lehet segíteni. Ha csak az egyensúlyzavar miatt mentettek fel és nincs egyéb oka, az valószínűleg azért volt, mert a tornaórát nehezen tudnád követni. De ettől még otthon tornázhatsz, ha nincs egyéb problémád, ami akadályozna benne. Gondolom nem eltiltottak a mozgástól, hanem csak tesiből mentettek fel.
2012. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!