Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért zsibbadnak napok óta a...

Miért zsibbadnak napok óta a végtagjaim?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Napok óta zsibbad a jobb lábam térdtől lefelé. Tegnap este elkezdtek zsibbadni a karjaim is. Utoljára 2 éve éreztem ezt amikor a zsibbadások mellett magas volt a vérnyomásom, meg nyomott a melkasom. Akkor a háziorvosom azt mondta hogy pánikbeteg vagyok és felírt egy gyenge nyugtatót. (Frontint). Amit persze nem szedtem be mert nem érzem magam pánikbetegnek. Szeribtetek összejátszik a két eset? Elkellene mennem vele orvoshoz?

2012. júl. 22. 16:46
 1/1 Hungy ***** válasza:

A pánikbetegséggel általában megmagyarázhatatlan idegesség érzés, valamint heves szívdobogás is együtt szokott járni. Ez persze nem zárja ki, hogy kezdődő pánikbetegséged van, aminek egyelőre "csak" ezek a tünetei. Mindenesetre én nem nevezném ezt pánikbetegségnek, de jó ha tudod, hogy a végtagok zsibbadása bizony könnyen lehet pszichés eredetű. Majdnem minden mentális zavarnál (mint például a pánikbetegség) előfordul tünetként a végtagzsibbadás is. Azért biztos ami biztos, leírom a végtagzsibbadás legfőbb kiváltó okait:


- Magnéziumhiány

- Mozgásszegény életmód

- Pszichés nyugtalanság


Ha úgy érzed, hogy minden rendben van az életedben, és nem szoktál ideges, vagy nyugtalan lenni, akkor érdemes először egy Magne B6 kúrát tartani. Ha elfogy egy dobozzal és még mindig megvannak a tünetek, akkor könnyen lehet, hogy valóban pszichés eredetű. Vizsgál meg, hogy eleget mozogsz-e, és a munkád, vagy egyéb napi elfoglaltságod alatt nem vagy-e túl sokáig ugyanabban a testhelyzetben? Ugyanis ez könnyen átmeneti keringési zavarhoz vezet, aminek például a végtagzsibbadás lehet az egyik tünete.


A magas vérnyomás mindenesetre elég aggasztó, és feltételezi, hogy valóban valami pszichés dolog áll a háttérben. Nem biztos, hogy a Frontint, vagy egyéb nyugtatót kellene első körben kipróbálni, helyette inkább valamilyen relaxációs gyakorlatot elsajátítani, amíg nem késő.


Megijedni mindenesetre nem kell, a végtagzsibbadás ritkán jelent valódi szervi problémát.

2012. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!