Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek tejérzékeny vagyok?

Szerintetek tejérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Amikor eszek vagy iszok valami tejterméket mindig görcsöl a hasam. Ez miért van?

2012. júl. 22. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szokott tőle menni, esetleg felpuffadni a hasad? Mert ha igen, akkor esélyes, hogy tejérzékenység.
2012. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Görcsölni szokott meg néha menni.:(
2012. júl. 22. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy egy hétig ne igyál, és ne egyél tejeset. Ha elmúlik a görcsölés, és nem fog menni a hasad, akkor valószínű, hogy a tejes dolgok okozták. És az azt jelenti, hogy laktózmentesen kell étkezni.
2012. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tejen belül is két dologra lehetsz érzékeny: tejfehérje vagy cukor. Próbáld ki, hogy tartasz 1-2 hétig tejmentes diétát, de külön figyelj oda arra is, hogy az ételeidben ne legyen tejfehérje vagy laktóz. Ha akkor nincs panaszod, akkor térj vissza a teje étrendre és menj el gasztroenterológushoz. Azért javaslom, hogy térj vissza a tejre, mert ha csinálnak teszteket és akkor lehet hogy téves lesz a teszt.
2012. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És hol találok ilyen tejmentes laktózmentes diétákat vagy étrendet? :oo Kipróbálom csak kéne étrend.
2012. júl. 23. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, googleba beírod sokat ki fog dobni. Ha ételeket,italakot veszel mindig nézd meg az összetevők között,hogy van-e benne tejfehérje vagy tejcukor. Lehet laktózmentes tejtermékeket kapni, a tejfehérje mentesről ne tudok nyilatkozni, mert laktóz érzékeny vagyok.
2012. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!