Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni?...

Miért nem tudok aludni? Amikor lefekszem, miért nem tudok 2órán belül elaludni és miért nem tudom kialudni magam?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és nagyon nehezem alszom el,illetve ha sikerül elaludnom még többször fel is ébredek és keveset alszom.

Mindig is nehezen aludtam el illetve ha sikerült elaludnom az nem sokáig tartott.Amikor próbálok elaludni akkor rengeteg dolog van ami meg zavarhat ami miatt egyáltalán nem tudok elaludni.Tanév közben amikor én már este kilenckor lefekszem aludni akkor is csak éjfél után tudok elaludni,de általában 2 óra után tudok elaludni,amikor csak egy picit fáj a lában vagy egy kicsit rosszul vagyok akkor már egyéltalán nem tudok elaludni és egy tanév közben probléma mert akkor úgy kell mennem suliba,hogy nem is aludtam semmi.

A tesó még délután is szokott aludni pedig nem is sportol,én pedig annak örülök ha éjjel 3órát egyhuzamban végig alszok.

Sportolok rendszeresen,elvileg egészséges vagyok,van hogy akármilyen keveset is aludtam nem érzem magam fáradtnak,de suliközben pedig nem tudok rendesen koncentrálni a tanulásra,a sportban nem tudok maximális eredményt nyújtani.

Arra gondoltam,hogy ha minden nap 3-4 órákat sportolok nyáron akkor elfáradok annyira,hogy min 8 órát aludja,ki akartam ezt próbálni,de nem tudok annyit edzeni nem megy.

Mit csinálja,hogy nagyon kifárasszam magam és végre rendesen aludjak?



2012. júl. 24. 18:05
 1/10 anonim válasza:
Iszol kólát vagy energia italt esetleg kávét rendszeresen? :)
2012. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fejts rejtvényt vagy hasonló, fontos, hogy az agyad is elfáradjon, mert amíg éber az elme, addig nehéz elaludni. Tapasztalat.
2012. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem iszom sem energia italt,sem kólát,sem kávét.

Én vizet iszom,illetve néha 100%-kos rostos gyümölcs levet.

Állandóan stresszelek illetve éjjel is sok mindenen jár az eszem gyakran e-miatt nem tudok aludni.sudoku-t szeretem,akkor majd azt csinálom.

2012. júl. 25. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
mert szükséged van 1 jó kemény falloszra végre
2012. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Lehet lelki eredetű is ez a probléma, talán beléptél a depresszióba, de még nem voltál felkészülve ezzel a helyzettel. Tudom ahhoz, hogy talpra tudj állni valamiben is, ahhoz először a lelkedet kell rendbe rakni, ha valami bánt, de a szüleid előtt nem szeretnél róla beszélni, menj el egy Pszichológushoz, ő biztos tud segíteni.
2012. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

igen most valóban nem vagyok jó lelki állapotban,most már rájöttem,de nem fogok tudni egyhamar változtatni,pszichológushoz majd szeptembertől fogok járni.

tudom,hogy a pszichológus segíteni fog,de egyhamar nem fogok megváltozni,nem fog az egyről a kettőre menni,de addig nincs más megoldás az alvási problémámra?

2012. júl. 31. 14:56
 7/10 anonim válasza:

Bocsi a késői válaszért.

Van egy gyógyszerkészítmény az a neve hogy: HOVA

Tudom hülyén hangzik a neve, de ez :)

Vény nélkül kapható, teljes mértékben csak gyógynövényekből készült, nyugtató hatású gyógyszer. Ha este nem tudsz aludni bevehetsz belőle kettőt, és sokkal jobb lesz. Nekem is a volt pszichológusom ajánlotta.

2012. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Itt van egy link is a gyógyszerről.

[link]

2012. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. aug. 12. 12:57
 10/10 anonim válasza:
Ezek a gyógynövényes tabletták rám nem hatnak. Én kipróbáltam a sedacur fortét, meg a valerianát de nem hatott.
2019. márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!