Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az emberek jelentős hányadának...

Az emberek jelentős hányadának nem ilyen dolgok tehetik tönkre az egézségét?

Figyelt kérdés

Ma Magyarországon rengeteg rákos,depressziós, fizikailag lelkileg tönkrement megcsömörlött ember van! Szerintem ezen betegségekhez nagy mértékben hozzájárul hogy a munkahelyen az emberek túlnyomó többsége agyon van hajszolva, állandóan feszültség alatt tartják,állandóan kialvatlan fáraDT, egész életén át hajt mint egy állat hogy élérjen egy házat meg egy normális autót de a nagyrészének ez elérhetetlen bármennyit is dolgozik! Folyamatosan csalódik mind a munkájában mind a magánéletében (pl: hitegetik előléptetéssel ami soha nem jön el,hitegetik a politikusok, reklámok,stb a jobb élettel ami úgyszintén sosem jön el vagy az ő életében már nem valószínű! De ha meg nem hiszünk semmiben akkor meg az vág haza mert beletörödni a kilátástalánságba is iszonyatos lelkileg és fizikailag is tönkretesz, ráadásul a remény hal meg utoljára ugye, de még reménykedsz addig folyamatosan csalódsz is!


Én így látom magam körül a világot! Ti mit gondoltok?


Személy szerint én jó el vagyok mivel még csak 24 éves vagyok és csak magamra van gondom bár anyagilag haladni én sem tudok,viszont annyi kilátástalan családos idős embert, beteget depresszióst, roncs emebert ismerek ami egyszerűen felfoghatatlan dacára annak hogy nem is kelet délkelet magyarországon élek!


2012. aug. 4. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka van, jól érzed, elsősorban szociológiai.


Nincs megélhetés, nincs jövőkép, nincsen egészségtudatos gondolkodás sem.


Ez van.

2012. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De ennek közvetlenül semmi köze a rákhoz például.


Egyszerűen arról van szó, hogy a magyar nép belepusztul a nyomorba. Szó szerint.


Sajnálom, ez az igazság.

2012. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet..ha valaki napi 10-12 órát dolgozik és idegeskedik aggódik a jövője miatt annal biztos hogy előbb lakaul ki valami daganatos betegség mintha nyugodtabb békésebb életet élne!
2012. aug. 4. 21:09
 4/9 Vladislav83 ***** válasza:
Véleményem szerint a betegségek legalább 80%-a piszihés alapon jön létre. Viszont a kilátástalanság eltörlése csak szellemi nyitottság függvénye. Ezért igyekszenek butíani minden eszközzel a népet. És sajnos megy nekik.
2012. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiknek?
2012. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

".ha valaki napi 10-12 órát dolgozik és idegeskedik aggódik a jövője miatt annal biztos hogy előbb lakaul ki valami daganatos betegség mintha nyugodtabb békésebb életet élne"


Ennek semmi alapja nincs.

2012. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vladislav83 ***** válasza:
Nem okoskodni akarok de: vizsgáljuk meg a stresszhormonok hatását. Hogyan építik le a szöveteket? Közben mekkora mennyiségben keletkeznek szabad gökök melyek rongaljak a DNS-t? Vagy ismerős pl. a "felment tőle a cukrom" kifejezés? Ez is alátámasztja a kortizol és az adrenalin vércukorszint emelő mivoltát. Aki folyton stresszel, jó eséllyel lesz cukorbeteg. Ezek sajnos tények. Vigyázzunk tehát egymásra és magunkra amennyire csak lehet.
2012. aug. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia Laci,


nézzük sorban:


"Nem okoskodni akarok de: vizsgáljuk meg a stresszhormonok hatását. Hogyan építik le a szöveteket?"

- Sehogy.


"Közben mekkora mennyiségben keletkeznek szabad gökök melyek rongaljak a DNS-t?"

- Semekkora.


"Vagy ismerős pl. a "felment tőle a cukrom" kifejezés?"

- Ismerős a "sokkot kaptam" kifejezés? Semmi köze a sokkhoz.


"Ez is alátámasztja a kortizol és az adrenalin vércukorszint emelő mivoltát."

- Nem támaszt alá ez semmit.


"Aki folyton stresszel, jó eséllyel lesz cukorbeteg."

- Ennek semmi alapja. Ha a stresszt pl. mozgással vezeti le, mellé megiszik napi 2-3 deci vörösbort.


"Ezek sajnos tények."

- Nem, nem azok. Ezek a te elképzeléseid.


"Vigyázzunk tehát egymásra és magunkra amennyire csak lehet."

- Úgy legyen!

2012. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vladislav83 ***** válasza:
A realitasodban ez az igazság, az orvosi biokemia mást mond. Na mindegy. Aki nem hiszi hogy a stressz olhet, járjon utána tudományos téren.
2012. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!