Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon miért nem tudok aludni?

Vajon miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje (1 hónapja kb) úgy vagyok átállva, hogy reggel 6-7 körül alszom el és délután 2 körül ébredek fel. Tehát mondhatni, megfordult a napom. De szeretnék visszaszokni a normális kerékvágásba, mert hamarosan kezdődik a suli, és nem akkor akarok szenvedni vele.

Tegnap nem feküdtem le a szokásos 6-7 körül, hanem szenvedve, de túléltem a napot (hulla fáradtan). Most itt lenne az idő, hogy aludjak, de mégsem tudok! Egész nap szenvedtem, hogy ne aludjak el, akkor most miért nem tudok elaludni, ha már lehetne? Lehet, hogy soha nem tudok visszaállni már a régi kerékvágásba?



2012. aug. 7. 01:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírsz rendes időben elaludni (se teától, se könyv olvasástól stb) akkor másnap reggel se feküdj le, sőt egész nap próbálj ébren maradni és este max 10-kor feküdj az ágyba. Ha elaludtál ha nem reggel kelj fel korán és ha nem is aludtál semmit vagy csak nagyon keveset akkor is fel kell kelned reggel és este megint ugyanabban az időben az ágyadba bújni és így tovább. Ez hidd el használ. Terápiás céllal (eredményesen) használják ezt. Csak ott max 6 órád van alvásra, és ha aludtál ha nem fel kell kelned reggel. Eleinte marha nehéz, de aztán beáll a bioritmusod.
2012. aug. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a terápiás úgy van h hajnal 2-től reggel 8ig van időd aludni... vagyis ágyban kell lenni ez idő alatt.
2012. aug. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kipróbálom!
2012. aug. 7. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!