Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a probléma? Eszméletl...

Mi lehet a probléma? Eszméletlenül vizesedek, bedagadt a lábam, pedig 18 éves vagyok csak?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Nagyon bedagadt a lábam, húzódik a bőr, érzem, ahogy feszül az egész vádlim, a bokám és a lábfejem mindkét lábamon egyenesen fel van pöffedve... kezd egy minilabdára hasonlítani.


- családban nagypapám 2.-es típusú cukorbeteg. Nem tudom, lehet-e köze hozzá. Télen nem volt baj a cukrommal, azóta nem nézettük.

- más betegség nincs

- nem szedek szívre semmilyen gyógyszert, nincs semmi baj a szívemmel

- tavasszal sportoltam, nyár elején is de diákmunkán vagyok, rengeteget ingázom + gyaloglok, így akkor nem

- diétáztam még 3 éve, azóta sok gyümölcsöt, zöldséget eszek persze mást is! Csak tartani szeretném a súlyom. Időközben, talán 1,5-2 éve? nem tudom pontosan, vegetáriánus lettem. Húst kb. 1 hónapban egyszer ha eszem, minimálisat. (nem azért lettem vega, mert sajnálom az állatokat) Persze pótlom a fehérjét, fehérjekomplettálás, szója, lencse, stb.

- rengeteget iszok egy nap, 3,5-4 litert tuti mindennap, lehet 4,5 is. Volt hogy nagy melegben 5,5 liter is lement. (nem cukrozott kóla meg fanta meg ilyenek!)

- most voltam nyaralni, rengeteget ettem, főleg szénhidrátot, pizzát, sütit, fagyit, cukrot... 1 hete jelentkezett, a nagy evészet után a lábdagadás. Nyaralás közben is dagadt, aztán lement a víz, de most értem haza most is dagad meg feszül... karácsonykor is ettem sokat például de akkor nem dagadt fel a lábam ennyire!!

- családban tudomásom szerint nincs szívbeteg

- vérnyomásom, pulzusom alacsony az átlaghoz képest

- BIZTOSAN nem vagyok terhes, ha ez számít. a hormonok miatt azt hiszem.


Mi lehet a baj?


2012. aug. 10. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg alacsony itt az orvosok aránya. Tudnám javasolni, hogy kérdezd meg a háziorvosodat.

Egyébként erősebb fájdalomcsillapító szedésétől is lehet, pl. Cataflam.

2012. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz menj, mégpedig minnél hamarabb. Kell labort csináltatni, aztán megmondja merre kell tovább indulnod. Tippelgetni kár, ehhez vizsgálatok kellenek. (én pl kullancs-csipés után kezdtem el bedagadni itt-ott:D)


Amiket irtál, abból ugy tünik nincs semmi bajod. Csakhogy erre nem lehet adni! Ami nekem feltünne a sok folyadék, lehet hogy vese nem tudja 'Kiüriteni', MINDENKÉPPEN MENJ ORVOSHOZ!! de amit kipróbálhatsz addig: csökkentsd a folyadékot 2 l-ig. Ne egyik napról a másikra, hanem fokozatosan (nagy melegben lehet max 3). Ha megteheted, pl tv nézés közben, polcold fel a lábad.


Nem tudom tudatosan iszol e ennyit, vagy 'csak úgy jött', de a sok folyadékivás lehet tünete betegségeknek.

2012. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minél előbb menj orvoshoz!!!
2012. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Javaslom a háziorvost.

Ez csak egy tipp, de azért elmondom: lehet, hogy amiért annyi szénhidrátot, pizzát, sütit meg azokat etted, a tested elszokott tőlük és így próbál védekezni. Hallottam már olyanról, hogy valaki csak egészséges ételeken élt, aztán mikor evett egy zacskó gumicukrot, nagyon rosszul lett.

De mondom, EZ CSAK EGY TIPP! :)

2014. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!