Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már 2 éve lángol az ekcémám,...

Már 2 éve lángol az ekcémám, mit tegyek most már?

Figyelt kérdés

Előtte voltak fellángolási időszakok, ezek max fél évig tartottak, utána 1-2 év nyugi.

Most 2 éve tart a fellángolásos időszak, egyre több helyen ekcémásodok. Az utóbbi 1 évben előjött a kézhajlatomban, a bokámnál és a bal térdhajlatomtól egészen a bokámig. A jobb lábamon már évek óta van, de a balon eddig nem volt..


Szteroidos krémet nem akarok használni, a kézfejemen nagyon vékony lett a bőr, olyan, mintha 50 éves lennék.

Szinte minden krémet kipróbáltam, a testvaj jött be, de annyira viszket az utóbbi 1 hónapban, hogy egyszerűen véresre vakarom, nem tudom megállni. Pedig szedek antihisztamint is..


Mit tegyek?


17/L


2012. aug. 15. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Függeszd fel a gyógyszeres kezelést. Sajnos nem tudom idelinkelni most annak a férfinek a leírását, aki évek óta tartó ekcémájából a virágmézes kezléssel gyógyult ki. Öt éve/!/ tünetmentes. A lényeg a vegyes virágméz. A többi mézfajta nem alkalmas az ekcéma gyógyítására. Tisztítsd meg az ekcémás felületet, majd kend be naponta kétszer vegyes virágmézzel. Fedd le gézzel. Heteken belül eltűnhet az ekcémád. Viszonylag "jó" helyen jöttek ki a tüneteid, legalábbis a virágmézes kezelés ezeken a terülezeken könnyebben alkalmazható. A férfinek, aki ettől meggyógyult mind a két tenyere volt ekcémás. A lehető legrosszabb helyen kellett kezelnie.
2012. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én az exxemát szoktam használni, ha kijön. nekem szépen rendbe teszi a sebes felületet. és természetesen nincs benne szteroid.
2012. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!