Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ez így az Achilles...

Miért van ez így az Achilles inammal?

Figyelt kérdés

Több órás (de van amikor 30 perc után is) gyaloglás után az Achilles-inam iszonyatosan fáj, kb egy 1 cm-es pukli is keletkezik rajta, alig tudok vele menni. Ilyenkor olyan, mintha valami kis dolog külön életet élne benne, külön mozogna. Mintha el lenne szakadva és járás közben csúszkálna a bőröm alatt.

A fájdalom elmúlása után ez az érzés még 1-2 napig megmarad, aztán ez is eltűnik.


(Nem vagyok lúdtalpas, nem is voltam soha az, nem hordok magassarkút, abban meg a talpam görcsöl be)



2012. szept. 4. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
nehéz találgatni elég sok oka lehet ....mindenképpen menny el dokihoz szerintem...
2012. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Két dolog lehet, az egyik, hogy gyenge a gázlóizmod és az ín maga gyullad be, mert nem védi meg az izom (achilles tendonitis), a másik, hogy az ízületi tok gyullad be (retrocalcaneal bursitis), ezt meg az okozza, hogy olyan a cipőd, ami nyomja a sarkad járás közben. (Ezen kívül még elképzelhető, hogy ínszakadásod, egyéb sérülésed volt, de ennek szerintem kicsi a valószínűsége.)
2015. júl. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!