Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért borít ki ennyire idegile...

Miért borít ki ennyire idegileg ha a sorozatom végére érek? Sorozatfüggő vagyok? Vagy mi bajom van?

Figyelt kérdés

Imádom a sorozatokat, ha megtetszik az egyik akkor letöltöm, kiírom lemezre és azt nézem. Az átlag a napi 2 rész, amíg vége nem lesz a sorozatnak, de pl az utóbbi napokban volt hogy napi 3 órán át néztem a sorozatom. Amikor a végére érek akkor sírok mindig pedig elvileg 22 éves felnőtt nő vagyok vagy mifene. Idegileg nagyon megvisel mégis. A Jóbarátoknál pl 3 éven keresztül azt csináltam hogy az utolsó rész után rögtön elkezdtem elölről nézni, hogy megnyugodjak valamennyire.

Nagyon sok sorozatot néztem már végig, sokat többször is. Most egy olyan sorozatot nézek ami annyira megfogott hogy már most tiszta ideg vagyok pedig még hátra van másfél évad!! Ez a Szívek Szállodája, úgy érzem hogy szar az életem mert nem élhetek olyan életet mint ők, nálunk a városban és a környéken sincs ilyen emberi összefogás, vagy olyan kávézó ahol bemegy az ember és mindenki mindenkit ismer... soha nem volt olyan jó viszonyom az anyámmal mint amit a sorozatból kapok vissza, úgy érzem csőd az életem ahogy nézem a sorozatot. Imádom ezt a sorozatot minden pillanat amikor egy új részt kezdek meg maga a mennyország teljesen lebilincsel és teljesen beleélem magam. De ahogy belegondolok hogy nemsokára vége, mert megnéztem már 6 és fél évadot, tudom hogy aránylag még "messze" a vége, de mégse olyan messze csak talán pár hét, és elképzelni se tudom mi lesz velem utána de már MOST tiszta letargia vagyok.

Más is van így? Ez egy betegség, leküzdhető? Nem akarok ilyen szomorú lenni! :(


2009. júl. 28. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Talán, ha nem néznél annyit tévét, barátokkal találkoznál, a cslaádoddal foglalkoznál, sportolnál, olvasnál, tanulnál, társaságba járnál, akkor nem is néznél sorozatot. A való élet sokkal szebb és érdekesebb mint egy sorozat. (Még egyet sem kezdtem el nézni és nem is vágyom rá)
2009. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
atyauristen!!! en a helyedbe azonnal leallnek a sorozatokrol !!!! de surgosen!!! ha nem megy megkeress egy pszihologust!!!
2009. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Erős függésre utal amit itt leírtál. Keress fel egy pszichiátert. Sajnos a mi világunk csak a sorozatokban tökéletes, s te nem egy sorozat hős vagy. Itt kell megtalálnod a saját utadat, s nekem úgy tűnik ez egyedül nem fog sikerülni. Talán a szakember segít neked visszatalálni "közénk".
2009. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem a valóságban, hanem egy álomvilágban élsz. De - mivel függő vagy -nem is akarsz a valóságban élni. Bizony-bizony te beteg vagy és orvoshoz kellene menned. Pedig már nem is vagy kislány. És sírsz? Ejnye, ejnye! Olvass inkább! Éldd a valódi életet és próbálj megszabadulni a sorozatoktól.
2009. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez már függőség. Én is szeretem a sorozatokat, van amit megnézek, de nem leszek idegbeteg ha vége, vagy nem látom. Szerintem menj dokihoz.
2009. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is függő vagyok! Van, hogy egész nap nézem a bűbájos boszikat... (megvan DVDn) bár én nem sírok ha vége, hanem nézem a következőt. úgy sikerült kilábalnom belőle, hogy kimentem a haverokhoz vagy körmöshöz, stb. és már kezd nem hiányozni. Ja és ráadásul én nem is vagyok szingli! Páromnak meg nem mertem megmondani hogy mit csinálok egész nap. Nekem ő is segített kimásznom ebből. közös progik stb. Írtad, hogy neked nem olyan az életed ... én is így éreztem, de megpróbáltam jól alakítani a saját életem, tedd te is ezt! Keresd meg a barátaid, esetleg ismerkedj újakkal! Ápold a tested, menj fodrászhoz, kozmetikushoz, pedikűr manikűr, vásárolgass picit, mozizz, plázázz, színház, valami könyv, uszoda, új sport, futás, biciklizés :) és ha van erőd, akk talán heti pár részt megnézhetsz, de ne ess vissza. Ha nem megy egyedül, kérj segítséget, barátoktól, családodtól, legvégső esetben egy orvostól!! Kitartás :)


16/L

2009. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ez érdekes :) azt hittem, hogy csak én vagyok így vele. A szívek szállodája évadjait mind a 7et már vagy 6x megnéztem, az odaátot is 3x. Én is mindíg nagyon szomorú vagyok, és őszintén bevallom, hogy a szívek szállodája végén sírtam is. Mindíg beleéltem magamat a sorozatokba, és csak vágyakoztam az után, hogy nekem is ilyen barátaim, vagy pasim legyen. Igazából én nem csak sorozat, hanem film mániás is vagyok. A kedvencem az elátkozott ella és a hogyan veszítsünk el egy pasit 10 nap alatt. azokat is minimum 20x láttam, és egyáltalán nem túlzok. Kezdtem depresszióba esni, pedig még csak 14 vagyok. Már saját magamtól akartam pszichológushoz járni, de végül nem mentem, mert nem akartam arra pazarolni az időt, inkább néztem a sorozataimat. Barátaimmal se mentem ki, inkább otthon ültem a tv előtt. Utána rájöttem, hogy muszály életmódot váltanom, nem élhetek egy mesevilágba. Igazából mondjuk úgy, hogy leszokófélbe vagyok :) Még mindíg imádom az összes sorozatot, újonnan Tuti gimit szeretném letölteni, de beiratkoztam HipHop órákra, megerőltetem magamat és többet megyek ki a barátaimmal, próbálok néha értelmesebb dolgokkal törődni. Azt ajánlom, hoyg keress más elfoglaltságot, de persze nem muszály lemondani a sorozatokról. Igazából én 2-3 nap alatt végig szoktam nézni egy évadot, szóval ami neked 3 óra sorozatnézés egy nap, az nekem 5-6 volt :)
2010. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 rebekaandroczi válasza:
Én is függő vagyok!!!(12évesen)
2017. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én napi 10 órát nézem a sorozatokat és totál depressziós leszek, ha vége, vagy ha muszáj letennem.

Nekem nem megy úgy, hogy csak napi 1, max 2 rész, mert beszippant az a világ, elfelejtem a jelent, a valós világot és nem bírok leállni vele, ha kirángatnak a gép elől, egyenesen idegbajos leszek, ordibálok, csapkodok, hogy hagyjatok már, mert szükségem van rá.

2021. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is így voltam egy sorozattal ami a Cobra Kai volt.

Megnéztem napi 3-4 részt max és annyi elég is volt.

kimendtem haverokkal lógtam dumcsiztam és tök jól eltelt a nap.

utánna másnap újra megnéztem de már csak 2-3-at.

minden nap 1-el kevesebbet és így letudtam szokni róla

2023. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!