Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 14 évesen szedhetek nyugtatót?...

14 évesen szedhetek nyugtatót? Vagy mit kéne tennem az idegességem ellen?

Figyelt kérdés

Ma már kikészültem...

Német órán tök egyszerű anyagból kellett felelni, amit kívülről fújtam. Egy képen kellett mutogatni dolgokat.

A kezem meg annyira remegett, hogy a kép, amit tartottam feltűnően mozgott, látni lehetett, ahogy betegesen remegtem.

A hangom halk lett, és sokszor az is megremegett. Nem is az osztály felé, hanem csak a tanár felé kellett mutogatni, beszélni.

De nem ment. Az osztályban mindenkit ismerek már 8 éve (sokakat már óvodából, 3 éves korom óta), de mégis szégyenlős vagyok előttük. Nem merek beszélni, pedig nem hiszem, hogy meg kéne felelnem.

A felelésem közben egyébként végig a földet bámultam, és a vége felé, már elkezdtem gyűrögetni a képet, mert annyira remegett a kezem és annyira ideges voltam.

Szerintem majdnem elájultam. A tudat alattim beszélt egyébként, én arra sem emlékszem, hogy mit mondat... Nem viccelek.


És nem csak az iskolában vagyok ilyen! Egyetlen egy barátnőm van, hogyha valami messzebbi, vagy régebbi ismerőssel kell találkoznom, akkor legtöbbször lemondom, de ha már nem lehet mit csinálni, akkor is nem tudok velük szót érteni, a földet bámulom, nem tudunk beszélgetni.


Mi lesz, ha gimibe megyek? Mit kéne tennem? Vidéki vagyok, kevés ismerőssel, és amint már mondtam, egyetlen egy barátnővel.

Nyugtatót szedni egészségtelen? Vagy mit csináljak?


Előre is köszi! :) 14/l



2012. szept. 6. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Van homeopátiás nyugtató vagy sima citromfű tea/kapszula, ezeket szedheted és lehet egy pszichológus sem ártana.
2012. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

De pszichológust nem tudok találni... Nem, hogy a falumban, még a környéken sincs. + Amúgy sem mernék elmenni.

2012. szept. 6. 19:32
 3/3 anonim válasza:

én ugyanígy vagyok ezzel. Sőt én nem csak remegek (egész testemben meg a hangom) hanem el is sírom magam másodpercek alatt, ha ki kell állnom mások elé és meg kell nyilvánulnom. össze vissza pirulok, és nagyon utálom.

14 évesen még a szüleim előtt is előjött.. De most egyre jobb a helyzet, érettebb leszek és sokat javul. Egyébként kerülöm az olyan helyzeteket ahol egyedül, magamra hagyatkozva ki kell állnom sok (5től több) ember elé. Ha ez nem lehetséges (iskolai felelés, stb) bekapok 2 szem Valeriánát (gyógynővényes) és sokat segít, olyan 'leszarom-tabletta'. Utána kicsit punnyadtnak érzem magam de pont így nem stresszelek.

Remélem tudtam segíteni, és tényleg ne parázz rá! mert akkor sokkal rosszabb lesz. Meg aztán az idő is tényleg sokat segít:)

16/l

2012. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!