Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek a tüneteim pánikbe...

Szerintetek a tüneteim pánikbetegségre vagy csak túlzott stresszre esetleg enyhe depresszióra utalnak? Érdemes pszichológust felkeresnem?

Figyelt kérdés

Zavaró "tünetek":


- ha közösségben étkezem sokszor, azt érzem h nem tudom felemelni az evőeszközöket, mert meg fog remegni a kezem közben vagy hasonló, van h egy vizes pohár felemelése is félelemmel tölt azért h mindenki hülyének fog nézni, ha ügyetlenkedem...


- ha előadáson vagyok a fősulin vagy csak az utcán járkálok úgy érzem h mindenki engem figyel


- könnyen zavarba is jövök és elvörösödöm akármitől és ez még erősíti azt az érzetemet h mindenki engem néz


- volt olyan vizsgán h percekig nem tudtam elolvasni a magyar szöveget sem, pedig felkészültem és nem is éreztem magam idegesnek


- 1 szer volt egy rosszullétem egy elég kimerítő nap után: nagyon fáradtnak éreztem magam, így már hamar lefeküdtem, viszont az éjszaka közepén felébredtem és úgy éreztem, hogy nagyon szédülök, iszonyatosan ver a szívem és h megfogok halni



2012. szept. 6. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenképp valamilyen kevert szorongásos betegség, egyedül nagyon nehéz leküzdeni, úgyhogy kéne szakember. Talán jó lenne pszichiáter, mert ő eldönti, hogy szükséges-e gyógyszert szedned, vagy elég pszichoterápia, esetleg kombinálja a kettőt. Előbb utóbb, az ilyen zavarok pszichoszomatikus betegségekhez vezetnek, jobb kezelni. Az utolsó sorokban leírtak szerintem pánikrohamra jellemző tünetek, de egy roham még nem pánikbetegség...azért majd említsd meg dokinak! Minden jót neked!
2012. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pszichológust, de még inkább pszichiátert javaslok.. volt itt minden, szorongás, pánikroham, jujj.
2012. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából azért féltem segítséget kérni idáig, mert ha valaki megtudja, hogy ilyen kezelésekre jártam vagy hasonló, akkor majd elítélnének vagy akár még a munkahelyen is hátrányt jelenthet!


Azonban, a vizsgás szitu és az, hogy ne merjek enni másokkal nyugodtan nagyon zavar! S tényleg úgy érzem, hogy egyre több ilyen kis tünetecske jelenik meg és nem szeretném, hogy tönkre tegye az életem!


Sajnos tudom az okát, hogy miért lettem ilyen! Elég nehéz gyerek korom volt, szinte az egész feszültségben telt és sajnos ezek a családi drámák még most is megvannak, de míg főiskolába járok és nem keresek, addig ebből nem tudok kilépni!


Pl. anyának is meséltem, a fent felsorolt "tüneteim", de nem próbált meg segíteni ugyanolyan agresszív maradt és így nagyon nehéz

2012. szept. 6. 18:00
 4/6 anonim válasza:

Az első tipikus szociális fóbia, én is átéltem az önkiszolgáló ebédlőnkben a munkahelyen.

Az utolsó tipikus pánikroham. A többit nem tudom biztosra, talán szorongás. Menj el egy pszichiáterhez, de csak tényleg végszükség esetén szedjél gyógyszert, mert arról aztán leszokni kegyetlen dolog!:(

2012. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezek vannak nálam, de próbálom leküzdeni és nem szedek gyógyszert. Szüleimtől nem kérhetek segítséget, mert nem érdekli őket, sőt, senki nem érti hogy mit érzek. Egyszerűen nem értik hogy mi ez a "betegség", mert bele sem gondolnak. Másfél év után rájöttem, magamnak kell segítenem. Az a lényeg hogy foglald el magad. Ne gondolj arra hogy te most be fogsz pánikolni, hanem próbálj nyugodt maradni.
2012. szept. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress segítséget, rengetegen megteszik, és hidd, el, nem fognak emiatt lenézni. Egyébként sem kell "hirdetni" fűnek-fának, hogy pszichológushoz jársz/jártál, a közeli barátok meg meg fogják érteni. Sokkal nagyobb hülyeség ülni a babérjaidon és kivárni, hogy rosszabbodjon a helyzet, mint bátran felvállalni, hogy probléma van, és tenni a megoldás érdekében. Sok-sok sikert!
2012. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!