Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi csípkedhet meg?

Mi csípkedhet meg?

Figyelt kérdés

A csípések 2-3 hete kezdtek megjelenni rajtam. Olyan mint a szúnyogcsípés, de pirosabb és sokig viszket illetve látható. Van olyan rajtam, ami 3 hete jött ki és még mindig látszik.

Van úgy, hogy reggelre jön elő, de olyan is, hogy délután vagy este.


Van az alsó lábszáramon, de a combomon is. Találtam a derekamon is, meg a felkarjaimon is. Általában függőlegesen helyezkednek el egymáshoz képest, olyan 2-4, esetleg ennél több centire.


Voltam bőrgyógyásznál, háziorvosnál, de érdemleges választ egyikőjük sem tudott adni, csak annyit, hogy valami megcsípett.



2012. szept. 9. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk bolha? A bolha nagy csibész.
2012. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bolha lesz. általában duplán csíp, úgy, ahogy leírtad.
2012. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy érzed is amikor megcsíp. Mert pl a bolha csípést könnyen megérzi az ember. Ha pedig nem érzed mikor csípne, csak úgy ott lesz akkor az lehet allergia.

Nekem is volt ilyen hogy lettek piros pöttyeim amik csípés szerűek voltak, de nem volt semmi ami megcsípett. Na és ez nálam allergia volt.Nálunk sem jött rá a háziorvos, mindig csak találgatott hogy mi csípett meg stb... Érdemes lenne allergia vizsgálatot kérni.

2012. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nem érzem, amikor megcsíp, csak a viszketésre leszek figyelmes, és akkor már látom is piros dudort.


És te mire lettél allergiás, ami így jött ki, ha szabad megkérdezni?

2012. szept. 9. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk volt bolha 2 éve, össze-vissza csípett mindenkit, és nem lehet érezni, ahogy csíp. :( marha nehéz volt kiirtani őket :(
2012. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég sok mindenre. pl parlagfű, fűfélék, gomba, libatop.

Régebben csak a pöttyeim voltak, utána már kellett orrspray és a szemem is viszketni szokott és kell a szemcsepp is. De ez nálam évenként változik. És az én " csípéseimre" a fenisztil meg a cinkrázó nem nagyon használ. Kicsit enyhítgeti de nem az igazi. Van olyan év mikor nem nagyon jönnek elő a pöttyök csak az orrom folyik. Idén meg csak " csípéseim " voltak meg a szemviszketés.

2012. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Múltkor mi is bolhásak lettünk. Az udvartól a lakásig minden. engem nagyon meg tudott csípni. Éreztem mikor belém csípett. Annyira nem volt vészes a kiírtása, kb 8 ezer forintra jött ki. Lakásba vettünk olyan sprayt amit kárpitra , meg mindenre lehetett fújni, az udvarra olyat ami oda való volt, kutyáknak cseppeket.

Szóval ez inkább allergia

2012. szept. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!