Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van, hogyha buszom...

Mitől van, hogyha buszom utazom, mindig rosszul vagyok? Más közlekedési eszközön nem, csak buszon. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2007. aug. 26. 15:48
 1/6 anonim válasza:
95%
Én is féltem a busztól mert nekem is hasonló volt a problémám.Mióta vidékre költöztünk és busszal járok dolgozni nagyrészt megszüntek aproblémáim.Úgy védekeztem ellene hogy ha kinéztem az ablakon akkor egy távoli pontot figyeltem,sosem az út menti fákat,házakat.Olvasni se jó mert fél szemmel látod az elsuhanó tárgyakat.Vagy a szunyókálást válaszd vagy a daedalon nevü gyógyszer bevételével is lehet eredményt elérni.
2007. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Elkerülhető a rosszullét, ha nem a kerekek fölötti üléseket választod. (nekem segített)
2007. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
a tudományos magyarázat az, hogy a busz által keltett rezgések nagyon közel vannak a saját belső szerveid, gyomrod rezgéseivel és ez összezavarja a belső egyensúlyodat. A tüneti kezelésre a daedalon remek, folyamatos szedése esetén egyre kisebb adagokban lesz rá szükség, végül elhagyható. Gyógyszeren kívül megpróbálkozhatsz relaxációval, meditációval, koncentrációval, nekem azonban a végső, tökéletes megoldás az volt, amikor megtanultam vezetni. (én autóban még inkább rosszul voltam, mint buszban) Azóta, ha én vezetek, semmi bajom, de pár év mulva már az sem zavart ha nem én vezettem.
2007. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
szedj b6 vitamint
2008. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugyanígy volt!Pár megállót nem tudtam menni busszal mert annyira rosszul voltam.Nekem a B6 nem jött mert attól csak mégrosszabbul voltam.A Daedalon az jó nagyon (1000Ft körül van asszem 10 szem) és utazás előtt fél órával ha beveszed akkor az jó.Én arra szoktam figyelni, hogy ne legyek se éhes, és ne is egyek sokat.Ha tudtam, hogy buszozni fogok akkor se csoki se chips se kóla meg semmi ilyesmi kaja mert akkor tuti a róka.(legalábbis nekem).Amúgy úgy tudsz hozzászokni ha gyakran utazol buszon.És amikor elmentem szakközépbe akkor nekem a város másik végébe kellett suliba járnom (még most is) és már hozzászoktam hogy napi 1-1,5 órát buszozok.Már megszoktam így városon belül, meg már távolságben is (távkapcsolatom van és oda bizony pestről jó 2 órát kell buszozni és már azt is megszoktam).Legyen nálad mindig nejlonzacskó (csak ne legyen lyukas) meg halgass zenét (nekem ez is bejött).És a legfontosabb:hogyha felszállsz a buszra és leülsz akkor ne arra gondolj, hogy:Rosszul leszek, mindjárt hányok.....mert akkor tényleg ez lesz.Próbálj meg lazítani és azt is elfelejteni, hogy buszon ülsz.Tudom nem egyszerű, de nekem sikerült és tudom, hogy neked is fog, csak egy kis akarat kell hozzá, meg az, hogy ne félj a busztól.(addig flörtölj valakivel, az leköt).És ne az járjon a fejedbe, hogy mikor jön VUK!!!!
2008. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert kicsi a hely, sokan vagytok és meleg van.
2020. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!