Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért viszolyognak az emberek...

Miért viszolyognak az emberek az amputáltaktól?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve elvesztettem a jobb lábamat, combból.

Legtöbbször művégtagot viselek, így nem is veszik észre. Ha azonban valaki meglát egy lábbal, protézis nélkül, akkor teljesen másképp viselkedik.

Szeretnék én is uszodába, strandra járni. De hát így?



2012. szept. 18. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az emberek mindenkinél máshogy viselkednek, ha meglátnak rajta valami "furcsát". Nekem pl. 30 centis műtéti hegem van, én már bőven megszoktam, és néha nem értem miért bámulnak vagy vannak zavarban...
2012. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves Szilvia!

Nagyon igaz, amit írsz. sajnos én is érthetetlen viszolygást érzek, amit nem tudok megmagyarázni.Küzdök ellene ahogy csak tudok.Persze fegyelmezem magam, nem bántanék meg senkit sem, de ha őszinte vagyok magamhoz, igen, én is viszolygok...

Szerintem járj nyugodtan uszodába!- nekünk kell alkalmazkodnunk Hozzád.

2012. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Őszinte! De mit kellene változtassunk?

2012. szept. 18. 18:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Mosolyogj rájuk, hátha feloldódnak. A baj nem Veled van, hidd el!
2012. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy nem haraggal válaszoltál.

Én annyit tudok tenni, hogy továbbra is nevelgetem magam.. : )

Te mindent jól csinálsz. Talán csak annyit, hogy kérem szépen a türelmedet a hozzám hasonlók iránt.

2012. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez egy öszrtönös, reflexszerű dolog, ami elég gyakori találkozás esetén elmúlik, érdektelenné válnak az amputáltak.
2012. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

úgy, hogy kiemelten kedves leszel velük :)

jó strandolást Szilvi :)

2012. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia Szilvi!


Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz. Én nem is tudom, pontosan mit érzek ilyenkor, ami biztos, hogy nem tudom kezelni ezeket a szituációkat, mivel nem sokszor van részem benne.

Egyet tudok javasolni! Mosolyogj ilyenkor az emberekre, tuti ők jönnek zavarba majd :P legalábbis én alapból sokszor mosolygok, és a legrosszabb eddig az volt, hogy maximum nem mosolyognak vissza. Na és? Ez már az ő bajuk...:)

2012. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kiemeltem kedves legyek? Még bennem is van egy csomó gátlás!

Elvesztettem a lábamat, a nőiességem egyik szimbólumát!

2012. szept. 19. 22:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Velem egyszer már megtörtént, hogy halálra vált arccal bámultam egy kar nélküli fiatal srácot a buszmegállóban, persze én közben azt hittem, hogy faarccal állok..akkor vettem észre magam,mikor a faszi elkezdett rám mosolyogni. egy pillanatra legszívesebben elsüllyedtem volna, de utána annyira megkönnyebbültem...:) sajnos ez ilyen totál tudat alatti dolog. nem unodorodok én senkitől, nem feszélyez, stb, egyszerűen csak..nem is tudom.de azóta kb. észre sem veszem az ilyesmit.: )
2012. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!