Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Volt már, hogy elájultál...

Volt már, hogy elájultál iskolában, vagy munkahelyen? Tudták a környezetedben, hogy mi a teendő ilyenkor? Segítettek?

Figyelt kérdés
27/L vagyok, az alacsony vérnyomásom miatt időnként előfordul velem ilyesmi, elgyengülős - ájulós rosszullét. Pár napja éppen a munkahelyemen kapott el. Szerencsére nagyon talpraesett és segítőkész volt a környezetemben lévő pár ember,de felmerült bennem a kérdés, hogy ez vajon mennyire általános???

2012. szept. 27. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt. Én cukorbeteg vagyok, és nem egyszer majdnem elájultam, és gyakorlatilag kiröhögtek, hogy háhá részeg, igaz az az utcán volt...
2012. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam is volt ájulás, velem a suliban esett meg. Az én esetemben is tudták, hogy mit kell csinálni.

2012. szept. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én többször elájultam már. Ájulós vagyok. Főleg ha vért látok, vagy injekciós tűt látok. Egyszer gyerekként az egészségházba kellett mennem vérvételre. Amikor túl voltam rajta, éreztem hogy el fogok ájulni, de kijöttem a rendelőből. Éppen mentem volna le a földszintre de a lépcsőn összeestem, és elájultam. Már csak arra ébredtem, hogy egy földszinti kórteremben fekszek, és a vállam kiugrott a helyéből (amit szerencsére még ájult állapotomban raktak helyre) de kötés kellett rá. Elmondták, hogy megijedtek, hogy a lépcső tetejéről legurultam úgy hogy nem voltam magamnál.

Na azóta szólok ha vérvételre vagy injekcióra kell mennem, hogy ájulós vagyok. Ilyenkor lefektetnek a kanapéra, és addig ott kell pihennem míg az érzés el nem múlik.

Nem is olyan régen meg az utcán ájultam el, mert szemtanúja voltam egy villamos balesetnek. Mivel rengeteg vér volt, és rosszul lettem és elájultam. Az nagyon ciki volt, mert a mentősöknek velem is foglalkozniuk kellett, pedig én csak szemtanú voltam.

2012. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
93%

Igen, énis olyan vagyok mint az utolsó. Egytől egyig.

És ebben az az a rossz, hogy kínszenvedéssel ülök végig egy bioszt. Gyűlölök mindent, ami ezzel kapcsolatos. Rosszul leszek, lever a víz olyan leszek mint egy zombi, hányingerem lesz, és reménykedem, hogy nem ájulok el.

Ráadásul belegondolni is rossz mi lesz egyszer vérvételen.:S

2012. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én is ájulós vagyok de nekem az inekció után van ijen ájulásos tünetem

:( Sajnállak tényleg meg magamt is

2012. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem ájultam el soha semmitől, pedig sokszor voltam már vérvételen, volt már eltörve a karom is és rengeteg videót megnéztem balesetekről.

Meg sem kottyant nekem semmi. :D

2021. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!