Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tetanusz oltás után lehetséges?

Tetanusz oltás után lehetséges?

Figyelt kérdés

Szerdán kaptam tetanuszt, ugyanis előtte való nap macskaharpás áldozata lettem...

Az injekció helye nagyon fáj még mindig. A jobb combom felett derekamba kaptam, azonban úgy érzem,hogy az azon az oldalon lévő combközem fájna és tapintásra szokott lenni ott csomó, ami alkalmanként fáj és szúr, ha megérintem. A közérzetem rossz, előfordul enyhe hányinger. Láz nincs. Természetes?


A sebbel kapcsolatban van még kérdésem: mivel kaptam tetanuszt, ugyen nem fertőzhet tovább? Nagyon fájt este és láttam, hogy bedagadt. Mit tegyek rá??

(Baleset után Betadinnal lefertőtlenítettem, naponta kamillás vízbe áztatom). Mikor fog elmúlni a fájdalom?


(Ne mondjátok azt, hogy vissza a dokihoz, mert undorító gané módon viselkedett velem. Az asszisztens nő leakarta még jódozni a sebet, az orvos pedig rászólt, hogy felesleges)



2012. szept. 28. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem pár hónap alatt 2x műtöttek sajnos, a nyelvemmel. Mind2 műtét előtt kaptam a fenekem felső részébe egy injekciót. Hát az egyik injekció helye még 3 hét után is szúrt néha, és feszült. Az a rész elég érzékeny, főleg ha rosszul adják be (gondolok itt arra a nővérkére, aki azt hitte h az a jó technika, ha szép óvatosan tolja be a tűt). Szal sztem ez normális nálad is.

A sebre nem tudok mondani sok mindent, de sztem nem fertőződhet el, hisz tetanuszt kaptál. Én jegelném, hátha az segít. A gyulladást mindig jegelem, hamarabb elmúlik. Nem tudom h ez nálad is jó ötlet-e, majd vki megmondja talán:)

2012. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én augusztus majdnem felébe szögbe léptem, majd pár napra rá tetanuszt kaptam.

A seb helye bár kellemetlen volt, de nem igen fájt, a tetanusz az első két nap inkább feszített, majd a harmadik naptól kezdve elkezdett fájni. Borogattam, nem használt. Kb. egy hét múlva bepirosodott, valamint beduzzadt, borogattam tovább, néha olyan érzésem volt, mintha kirúgnák a lábamat alólam, izomlazítóval kenegettem. A végén jobb lett, normálisan tudok ülni, már nem fáj reggelente, viszont egy átlagos nap közben 10 körül már elkezdem érezni, lüktet, hasogat a derekamtól le egészen a térdemig.

Azóta megkarmolt a nyúl, csak felületesen, de a karmolás közelébe a nyirokcsomó enyhén beduzzadt, fáj a csuklóm, a másik kézfejembe hasogatást érzek azóta.

Szóval jelenleg két lábra néha sántítok, és próbálom pihentetni a csuklómat. Remélem majd jobban leszek.

2014. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!