Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most éjjel arra ébredtem hogy...

Most éjjel arra ébredtem hogy kb megfulladok, óriási levegő után kapkodva ugrottam fel az ágyból. Volt már valakivel ilyen? Mitől lehetett?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem a pulzusom pedig felment nagyon magasra. Félek így elaludni.

2012. okt. 17. 02:41
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem ilyen a pániktól szokott lenni.
2012. okt. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Néz utána az alvási apnoénak! Alvás közbeni légzésleállás. Nekem is van egy pár éve..a barátomat a múltkor halálra ijesztettem...

2012. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bezony: ez alvási apnoe, azaz alvási légzéskimaradás. Általában a horkoló embereknél szokott a leggyakrabban előfordulni. A hátonfekvő embernél a nyelv hátracsúszik és elzárja a garatot, ami miatt nem kap az illető levegőt. Ez lehet pár másodperc, de akár egy perc is. Mindenképpen érdemes elmenni vele dokihoz, mert vannak jó kis tapaszok, meg hasonló kütyük rá. Ha viszont nem horkolsz, akkor előfordulhat, hogy gyenge a rekeszizmod. Ebben az esetben kezdj el futni ...de egy alvásvizsgálat egy alvásklinikán sok mindenre fényt deríthet.
2012. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 17. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem olyan volt többször is (6-8), hogy meg vagyok bénulva, de már tudatomnál vagyok, még a szemem nem nyílt ki, de tudom hogy fent vagyok. Mikor alszol, nagyon kis levegőt veszel ugye, és ekkor még ez sem gyorsul fel, pedig már kéne a több levegő, majd meg fulladok. Szerintem csak 10 másodperc lehet valós időben, de 2 percnek tűnik a szenvedés. Mindíg próbálom a karomat, mindenemet rángatni mint az őrült, de nem megy, nem mozdul semmim, aztán vééégre elkezdek mozogni, kinyílik a szemem, kapok levegőt és örülök :D.

Első pár alkalomnál volt olyan is hogy k*rvára megijedtem, és üvöltöttem hogy anyaaaa, de persze csak próbáltam. Az a jó, hogy 2-3. alkalom után láttam vmelyik csatornán hogy ez létező dolog, nem csak álmodtam, és így már (kicsit :D) nyugodtabb voltam legközelebb.


Most hogy belegondolok, lehet hogy szerencse, hogy nincs nyitva ilyenkor a szemem, mert azt hiszem ilyenkor rabolnak az ufók el :D (álmodás után felkelsz, de a tested még nem, és továbbálmodod(hallucinálsz) míg felkelsz rendesen)


Ja és igen, ilyen is volt már 1-2szer, felkeltem és minta már 2 perce nem vettem volna levegőt :D


Szerencsére már fél/egy éve nincs egyik sem.

2012. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!