Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez a fájó dudor a...

Mitől lehet ez a fájó dudor a végbélnyílásom mellett?

Figyelt kérdés

Egy ideje érzem, hogy van egy fájó dudor a végbélnyílásom mellett, időnként viszket is, egyébként meg nagyon sokat fáj a hasam (úgy érzem, mintha szétfeszítené valami belül a beleimet) meg gyakran van nagyon erős fájdalom a végbelemben. Azon kívül az emésztésem is elég rossz, ritkán van székletem, és akkor is nehézkesen jön... Nagyon rossz, nem tudom, mi lehet, van valakinek ötlete? :S

(20/L)


Nem igazán szeretnék a házidokihoz elmenni, több okom is van rá, szóval kérlek titeket, akinek csak ennyi "ötlete" van, az ne írjon feleslegesen!


2012. okt. 24. 01:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez aranyér. Lehet rá venni a patikában krémet. Igyál emésztést segítő teát. Nekem a mályvatea vált be. Nem rendszeresen iszom, csak, ha gondom van.

Remélem ez segít, mert, ha nem, akkor meg kell mutatni az orvosnak sajnos.

A feszítő érzés a végbélben lehet az összesűrűsödött széklettől is.

2012. okt. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Mióta van a "dudor"? Pedig neked mindenképpen orvoshoz kell menned. Lehet aranyéren kívül más is a végbelednél(pl. sipoly), illetve a hasfájdalmad és szorulásod okait sem ártana tisztázni. A "végbéldudor" tisztázásában a sebészeti szakrendelés segítségedre lehet, ez nem beutaló-köteles általában, mehetsz oda egyből. A hasfájdalmad megoldására és okainak tisztázására gasztroenterológus szakorvost kell felkeresned, ez beutalóköteles, amit a háziorvos adhat. Ha nem vagy elégedett a háziorvosoddal, mindig átmehetsz egy másikhoz, kivétel persze ha valami nagyon kis városban/falun laksz. De egy beutalót mindenkiből ki lehet csikarni. A tüneteiddel itt tanácsot kérni elég meredek és veszélyes játék. Ahogyan a kedves előző válaszoló is nagyon felelőtlen, még ha éppen véletlen igaza is lehet, de az is lehet, hogy nincs. Nem tudom, hogy mersz diagnózist felállítani szakértelem nélkül és látatlanban ("ez aranyér" felkiáltással), de ez olyan felelőtlen viselkedés, amivel akár emberéletet sodorhatsz veszélybe (mondjuk itt minden valószínűség szerint eddig nem ez a helyzet szerencsére, de akkor is tisztázandó tünetek). Sajnos tudnék mesélni betegekről, akik hasonló "jó tanácsok és távdiagnózisok" miatt távoztak világunkból. Szóval kedves kérdező: légy józan, ne hallgass itt senkire, irány az orvos.


Egy szigorló orvos (utolsó éves orvostanhallgató)

2012. okt. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egy kis községben lakok egyébként, van ugyan két orvos, de már így is a másiktól jöttem át a mostanihoz, de egyik "jobb", mint a másik...

Nem is merek már elmenni, mert túl sok bajom van, és már hülyének néznek, hogy annyit megyek, a doki el se hiszi (pedig már nagyon ritkán megyek), legutóbb egy problémámat elintézte azzal, hogy "nekem is". Aztán csókolom...

Elég bizalmatlan vagyok az orvosokkal szemben, ezért gondoltam előbb megkérdezem itt, hátha valakinek van ötlete, hogy ne járjak úgy az orvosnál, mint múltkor..

Azon kívül ez ugye elég ciki téma, nem is tudom, hogy el tudnám-e mondani... (Főleg, hogy általában nem is hagyja végigmondani)

2012. okt. 24. 08:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném, hogy depressziós vagyok, és a doki mindenre ráfogja, hogy biztos amiatt...
2012. okt. 24. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig az orvos a legjobb megoldás, hiszen látatlanban semmi biztosat nem lehet mondani.
2012. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekemi is van nagyon rég már de nem fáj
2012. okt. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!