Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges hogy a doki rosszul...

Lehetséges hogy a doki rosszul nézte a mellkasröntgent? Vagy ha tüdőgyulladást mondott akkor tuti az is volt?

Figyelt kérdés
3 hete derült ki, hogy tüdőgyulladásom és mellhártyagyulladásom van (előtte három hétig nem kezeltek, rosszul voltam, lábon hordtam addig) mikor csinálták a mellkasröntgent azt mondta hogy ez a bajom, de a tüneteim között csak a láz szerepelt, ezért sem jöttek rá előbb az orvosok, jah mert a 10. orvosnak jutott eszébe röntgent kérni, na mindegy. de én már kételkedek, biztos hogy tüdőgyulladás volt a folt a röntgenen? mi lehetett volna még? egyáltalán lehetett volna valami más? mert a hátam azóta is fáj, bár lehet tök más van a háttérben. Nem tudom, én már nem tudok bízni az orvosokban.
2012. okt. 30. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Van az úgynevezett atipusos tüdőgyulladás, ami a hallgatódzás folyamán nem derül ki sajnos, csak mellkasfelvételről. Úgyhogy van ilyen , nem te vagy az egyetlen akinél ez csak az rtg elkészülte után derült ki.

A hátad fájhat sokáig, ha a mellhártya is érintett.

Te mire gondoltál mi lehet még?

2012. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát nem tudom, szerintem hipochonder lettem és mindenfélére gondolok. Például ilyenre hogy ugye nem daganat? meg ugye nem lehet félrenézni egy mellkasröntgent? Mert persze azt megértem hogy nem hallották, ezt többen mondták a sürgősségin se hallotta a doki, csak a röntgenből állapította meg.

Csak előtte meg olyan 3-4 hétig folyamatosan lázas voltam, először azt mondták a láz miatt, hogy carditisem van (de az EKG-m jó volt) aztán azt hogy mandulagyulladásom van (de nem köhögtem, nem fált a torkom) aztán azt hogy Lyme kóros vagyok (de 10 éve nem volt bennem kullancs) aztán hogy vakbélgyulladásom van (mert fájt a hasam, de az antibiotikumtól) aztán meg azt is mondták hogy akkor májgyulladásom van( mert besárgultam az antibiotikumtól, ja mert azt a mandulámra adták, de annka nem volt semmi baja) és ezek után derült ki hogy egyik sem, hanem a tüdő-és mellhártyagyulladás. csak szerintem ez idő alatt kicsit hipochonder lettem, és azon parázok hogy a folt amit tüdőgyulladásnak néztek, nem lehet-e daganat?

na jó de tudom hülye vagyok és lehet gerincferdülésem van, mert sajnos sokat ülök, és lehet azért fáj a hátam.

Köszönöm azért a válaszod, de ha értesz még az lyen töüdőröntgenekhez, akkor válaszolj légyszíves, hogy ugye a daganatot látták volna?

2012. okt. 30. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
szia! egy tüdődaganat nem feltétlenül látszik a mellkasröntgenen. de mivel lázas voltál, nagy a valószínűsége annak, hogy valamilyen gyulladásod volt. hány éves vagy?
2012. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó kis kálváriát megjártál.

A daganat legjellemzőbb tünete, hogy nem fáj. Vagy ha már igen azt az rtg-én látni lehet.

Nem kell aggódnod. Gondolom a lázad meg szűnt? A daganatos betegek nem hordanak ki lábon tüdőgyulladást, mert az immunrendszerük túl nyamvadt hozzá.


/ első vagyok /

Ui.: emeld fel a feneked és indulj neki valamit sportolni a kezelés letelte után egy héttel. A lelkednek és a gerincednek is jót tesz. Ezt tényleg jó szándékkal mondom illetve írom neked.

2012. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoka!

Nem volt semmi ez a szeptember és október, főleg hogy előtte 21 évig nem is nagyon volt bajom, még gyerekként sem, max megfázás, ami rendbejött 4-5 nap alatt, most 22 vagyok (lány)

Sportolni mindenképpen megyek mostmár, eddig is futottam heti 3-szor, meg lovagolok ha van lehetőségem, és konditerembe is járok, csak most ez a két hónap kiesett, mert nagyon gyenge voltam, gondolom a láztól, de az szerencsére elmúlt, így próbálom elfelejteni az egészet, és nem gyártani nem létező problémákat.:)

2012. okt. 31. 08:24
 6/6 anonim ***** válasza:
a tüdődaganat az idősebb felnőttek tumora, úgyhogy nyugi ;)
2012. okt. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!