Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bal kezem összes körmén...

Bal kezem összes körmén keresztbe futó, sok, egymás felett sorakozó kicsi fehér csík van. Ez mire utalhat? Tápanyaghiány?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
vitaminhiány
2012. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De milyen vitamint szedjek???
2012. nov. 10. 07:47
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

és akkor most leszek olyan jó, hogy a Vitamin Bibliából idézek:

"Cink: Miben segíti a szervezetet? Eltünteti a körmökről a fehér foltokat."

"Tünet: fehér foltok a körmön

Lehetséges hiány: cink

Eleget fogyaszt az alábbiakból? zöldség/főzelékfélék, teljes gabona, búzakorpa, búzacsíra, tökmag, napraforgómag.

Ajánlott kiegészítés: naponta 3x50 mg cink, naponta 1-2x B- és C-vitamin lökés, naponta 2x többszörös ásványianyag-keverék"

elmondom most a történetet is (pontozz le nyugodtan, nem érdekel): észrevetted, hogy fehér csíkok vannak a körmödön, de ahelyett, hogy kinyitottál volna egy könyvet, vagy csak annyit beírtál volna a gugliba, hogy fehér csíkok a körmön, kiírtad itt. mert te szarod le, keressen más. és valami marha (én) még válaszolt is neked. még azt is megmondja, mit szedj. tudod mit? majd még be is szedem helyetted...

2012. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerüen jobbkezes vagy és tul erősen sikerül a bőr hátratolása ezeken a körmökön és megsérül a körömágy.

Vitaminhián is lehet, persze, de az miért csak balkézen lenne?

2013. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
sok zöldséget és gyümölcsöt egyél, ne sok csokit, meg édességet. nekem ettől egy idő után elmúlik
2013. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!